Mazowiecki Zaścianek kl.IIa, IIb i kl.IIIa

26 września uczniowie kl. II a, II b oraz kl. IIIa wraz z wychowawcami wybrali się do Mazowieckiego Zaścianka na zajęcia pt. "Od kamienia do chleba". Na miejscu czekało wiele atrakcji. Dzieci dowiedziały się jak piekło się chleb na przełomie epok, poznały rodzaje zbóż i  przekonały się jak ciężką pracą jest mielenie ziarna w żarnach. Największą radość sprawiła przejażdżka wozem traperskim po lesie i ognisko z kiełbaskami. Dzieci zwiedziły stary dom, spichlerz i stodołę. Miały możliwość obcowania ze zwierzętami oraz korzystały z pięknej pogody podczas zabawy na świeżym powietrzu.
W Grabowie życie wiejskie idzie pełną parą. Jest to wymarzone miejsce, aby odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta i poznać życie na wsi.
Wychowawcy

Manewry w Ossowie

W manewrach wzięły udział reprezentacje ośmiu szkół, w tym sześciu uczniów naszej klasy ósmej. Strzelaliśmy z wiatrówek, uczestniczyliśmy w konkursie na plakat patriotyczny, w kursie pierwszej pomocy, marszu szlakiem Bitwy Warszawskiej. Była wojskowa grochówka i pokaz broni, używanej w Europie w XIX i XX wieku. Obejrzeliśmy też film o Bitwie Warszawskiej. Pogoda dopisała, a my po dniu pełnym wrażeń, szczęśliwie dotarliśmy do Słupna.
Paweł Małyszka

"Dziadek do orzechów"

Święta coraz bliżej, w związku z tym uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność obejrzeć niezwykłe przedstawienie „Dziadek do orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego. W wigilijny wieczór Klara oczekuje na pierwszą gwiazdkę, a tym samym na prezenty, które rodzice przygotowali pod choinkę dla dzieci. Nagle zjawia się nieoczekiwany gość - ojciec chrzestny Klary, który zawsze przynosi niezwykłe prezenty. Tak jest i tym razem. Ojciec chrzestny przynosi dziwnie wyglądającego, niepozornego dziadka do orzechów. Ale, jak się później okazuje, nie jest to zwykły przedmiot. Noc pokaże, jak wiele kryje w sobie magii i tajemnic. Przedstawienie było zrealizowane w planie żywym (aktorzy) oraz planie lalkowym (płaskie marionetki wg wzorów XVIII wiecznych animowane od góry). Magiczna opowieść oraz spacer po królewskich ogrodach wprowadziły nas w niepowtarzalny nastrój.