Wydarzenia 2018/19r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19

3 września świętowaliśmy inauguracje nowego roku szkolnego 2018/2019 oraz otwarcie nowej części placówki.

Na początku głos zabrał Krzysztof Czuba-dyrektor Centrum Usług Wspólnych, a następnie Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, którzy nie kryli radości z możliwości oddania uczniom do użytkowania nowoczesnej hali sportowej wraz z zapleczem, stołówki, biblioteki oraz świetlicy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Krzysztof Chaciński, Przewodniczący Rady Krzysztof Dobrzyniecki, Radni: Teresa Jóśk, Lidia Samoch i Tadeusz Jędrasik, Dyrektor CUW Krzysztof Czuba, Dyrektor Anna Madoń, Dyrektor Barbara Moczulska, sołtys Starego Słupna Agnieszka Kacprzak, Dorota Grudzień-Barbachowska – dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej UKE. Po poświęceniu obiektu przez proboszcza Piotra Kluka wszyscy weszli do nowej hali sportowej gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. 
Burmistrz powierzył pani Barbarze Moczulskiej funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie na 5 lat. Nowa Pani Dyrektor przedstawiła się zgromadzonej publiczności, podziękowała ustępującej ze stanowiska Dyrektor Annie Madoń za 15 lat pracy na rzecz naszej szkoły. W swoim przemówieniu przypomniała, że 1 września, to rocznica wybuchu II wojny światowej, podkreśliła, że powinniśmy pamiętać o naszych przodkach, którzy walczyli o wolność ojczyzny.  Życzyła dzieciom zapału do nauki, nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z dzieci i dobrej współpracy ze szkołą, żeby ten rok szkolny był dla wszystkich owocny i pełen dobrych wrażeń. Po przedstawieniu wychowawców przez Panią Joannę Rosz-Zastępcę Dyrektora, wszyscy udali się na spotkania w klasach.
Na zakończenie odbyły się pokazowe warsztaty programowania, przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, które będą kontynuowane w ciągu roku szkolnego we wszystkich gminnych szkołach.
Uczniowie oraz pracownicy mogą korzystać z nowoczesnej placówki na miarę XXI wieku, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania w tak błyskawicznym tempie. 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. 

Międzynarodowy Dzień Kropki-kl.I-III

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

W tym roku szkolnym w świętowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie kl. O-III.
Dzieci wysłuchały historii dziewczynki z książeczki „The Dot” Petera H. Reynoldsa oraz rozmawiali na temat wiary we własne możliwości, o swoich umiejętnościach, zainteresowaniach i talentach. Na zajęciach plastycznych powstały piękne "kropkowe" prace. Były gry i konkursy z kropką w roli głównej. Każdy wychowawca przygotował zajęcia dla swojej klasy. Dzieci przekonały się na własnej skórze, że kolorowa kropka może być początkiem niesamowitej historii.
Tego dnia w naszej szkole nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Za rok na pewno znów spotkamy się z Vasthi i niesamowitą kropką

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz


 

Sprzątanie świata

21 września 2018r uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej ,,Sprzątania świata”. Akcję poprzedziło spotkanie z wychowawcami, na którym uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem ,,Jesteśmy odpowiedzialni- segregujemy” oraz ,,Jesteśmy odpowiedzialni- nie zanieczyszczamy wody i gleby”. Wystawę można oglądać na dolnym holu szkoły. Nauczyciele- opiekunowie klas poruszyli też tematy związane z bezpieczeństwem oraz głównymi celami akcji. Dodatkowo uczniowie klas 1-8 obejrzeli filmy przyrodnicze pt. ,,Zanieczyszczenia wody i gleby” oraz prezentację multimedialną ,, Dzieła natury”.
Głównym celem akcji ,,Sprzątania świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling- o czym  dzieci mogły się dowiedzieć z wcześniej przeprowadzonej prelekcji i wystawy zdjęć  w szkole w dniach 19-21.09.2018r. Była to także zachętą do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami.
Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.
Po zakończonej pracy uczestnicy otrzymali poczęstunek przygotowany przez UMiG Radzymin oraz SP nr 2 Słupno.
Czynny udział w akcji uświadomił nam, że należy dbać o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Koordynator działań Urszula Bartosiak

Klasa IIIa -Powitanie Jesieni w Cegielni

Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Natalii Jeleń-Bartosiewicz przygotowali spektakl "O czerwonym Kapturku...", który mieli okazję zaprezentować podczas festynu z okazji Powitania Jesieni w Cegielni. Dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i prezenty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Nasza szkoła była współoraganizatorem  Pierwszego Sołeckiego Dnia Pieczonego Ziemniaka, który odbył się 12 października na placu zabaw w Słupnie. Inicjatorkami wydarzenia były: p.Barbara Moczulska-dyrektor naszej szkoły oraz p.Renata Majewska- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupnie. Nauczyciele przygotowali dla dzieci z klas młodszych gry, konkursy i zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Wspaniali Panowie ze Straży Pożarnej w Słupnie przygotowali ognisko i pomagali przy pieczeniu ziemniaków. Cudowne Panie z Koła Seniorów smażyły pyszne placki ziemniaczane. Pan Dariusz Dręzak przygotował popcorn oraz watę cukrową-wielkie brawa za wytrwałość - kolejka się nie kończyła. Sołtysi - Agnieszka Kacprzak i Dariusz Rydzewski zadbali o słodkości. Policja zadbała o bezpieczeństwo w drodze uczniów na plac zabaw. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się super. 

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w organizację! 

Do zobaczenia za rok! 

Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wytrwałości, pogody ducha w codziennym zmaganiu się z edukacyjnym postępem dzieci i młodzieży, a przede wszystkim satysfakcji z pełnionej służby, jaką jest niewątpliwie zawód nauczyciela. 
Wielkie brawa dla pracowników naszej placówki padły w piątek podczas uroczystego apelu z okazji dzisiejszego święta. Była to doskonała okazja dla podziękowania i docenienia pedagogów naszej szkoły i przedszkola.

Joanna Rosz
Z-ca Dyrektora


Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu Biedronki, w którym do wygrania są książki dla szkoły o wartości 3000zl. Jednym z punktów była organizacja Dnia Głośnego Czytania. Pierwszą historię o przygodach Słodziaków przeczytała pani Dyrektor Barbara Moczulska. Otworzyła cykl Dni Głośnego Czytania, które będą odbywały się regularnie do końca roku, a czytać będą zaproszeni goście.
Zachęcamy Rodziców, żeby codziennie czytali głośno swoim dzieciom.

Ślubowanie

Fotorelacja z uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych.

Klikam z głową-Urząd Komunikacji Elektronicznej

29, 30 i 31 października 2018 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową”.
Celem kampanii była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą zetknąć się w Internecie.
W czasie spotkań Edukatorzy tłumaczyli, że Internet to narzędzie powszechnej komunikacji, źródło wiedzy i zabawy, ale też miejsce pułapek i zagrożeń.
Na przykładzie głównego bohatera zaprezentowanego filmu, prowadzący wykazali, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści. Wyjaśniali też, jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowali z uczniami nt tego, czym jest hejt i jak na niego reagować oraz jak rozpoznać cenę SMS-ów Premium.
Dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedze.

Pasowanie na Przedszkolaka

8 listopada najmłodsze dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Dyrektor, aby pasować ich na dzielnych przedszkolaków. Dzieciaki z powodzeniem zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk i złożyły przyrzeczenie zapewniając tym samym, że zasługują na miano Prawdziwych Przedszkolaków

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Uczniowie klasy IIIa po raz kolejny włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Tym razem przygotowaliśmy teatrzyk cieni na podstawie baśni „Jaś i Małgosia”. Rozmawialiśmy o animacji i wykonaliśmy prace plastyczne pt. „stopklatka”. Dzieci przebrały się za ulubione postacie oraz przyniosły rzeczy, które kojarzą się z głównymi bohaterami. Wybieraliśmy bajki, które warto oglądać. Przypomnieliśmy sobie co to jest morał oraz próbowaliśmy odróżnić baśń od bajki. Były konkursy, zgadywanki i dużo świetnej zabawy. To wydarzenie w naszej klasie było okazją, żeby przenieść się do magicznego świata i wrócić do zapomnianych bajek. 

 

                                                                                             Natalia Jeleń-Bartosiewicz
Konkurs języka angielskiego "Dream Team"

23 listopada nasi uczniowie z pomocą nauczycieli  stworzyli czteroosobowe, międzyklasowe zespoły i pełni zapału i werwy przystąpili do konkursu wiedzy z języka angielskiego "Dream Team". Celem było zintegrowanie uczniów poszczególnych klas oraz zmotywowanie ich do nauki przez zabawę. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII, a przygotowywano się z szerokiego zakresu materiału - "Food". 
Zadania okazały się być stosunkowo proste, i uczniowie, z uśmiechem na twarzy, pokonywali kolejne stopnie jedzeniowego wtajemniczenia. Musieli między innymi dobrze się nagimnastykować podczas biegowego dyktanda, uzupełnić ze słuchu tekst piosenki, opisać ilustrację, stworzyć wspólny plakat czy błysnąć kreatywną choreografią przygotowując wspólny występ. Wszyscy dobrze się bawili, czas minął nam błyskawicznie, a zwycięzcy zostaną wkrótce ogłoszeni i obdarowani przez Panią Dyrektor zasłużonymi nagrodami.
organizatorzy: Joanna Mierzwicka, Paweł Małyszka
nauczyciele języka angielskiego

VI Gminny Konkurs Recytatorski

       26 listopada w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej.  Pani dyrektor Barbara Moczulska przywitała wszystkich zebranych oraz krótko przybliżyła sylwetkę  naszej Patronki. Głos zabrał również wnuk Patronki Pan Piotr Szczepankowski – Chełmoński, który był bardzo wzruszony i szczęśliwy z faktu, że dzieci chętnie czytają i recytują wiersze Jego babci. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy konkursu recytowali wiersze patriotyczne. Należy wspomnieć, że Michalina Chełmońska –Szczepankowska była odznaczona orderem 10-lecia odzyskania niepodległości. W ten sposób po raz kolejny uczczono Wielką Rocznicę. Uczestnicy pięknie przygotowali wiersze do recytacji w związku z czym komisja konkursowa miała duży problem z wyborem laureatów. 

A tak przedstawiają się wyniki:

W kategorii pięcio- i sześciolatków:
I miejsce -Daniel Słyk –oddział przedszkolny w Starych Załubicach
II miejsce –Liliana Jagielnik – Przedszkole nr 1 w Radzyminie
III miejsce – Aleksandra Milewska- oddział przedszkolny w Starych Załubicach
III miejsce – Emilia Boho - – Przedszkole nr 1 w Radzyminie
Wyróżnienia: Kacper Karczmarczyk- Przedszkole „Kraina Przedszkolaka” 
                          Ewa Kowalska - oddział przedszkolny w Starych Załubicach
                          Liliana Surowiec - Przedszkole nr 1 w Radzyminie

W kategorii klas I-II:
I miejsce –Marcel Pilipczuk - Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie
II miejsce – Bartosz Gajewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie
III miejsce - Konrad Sobieszczuk -  Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie
Wyróżnienia: Julia Niegowska - – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie
                         Wiktoria Gałucha -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie

W kategorii klas III-IV:
I miejsce - Bartosz Ziółkowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie
II miejsce - Jan Gruza - Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie
II miejsce - Maja Dolatowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie
III miejsce- Kamila Siurek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

W kategorii klas V-VI:
I miejsce – Anhelina Frantssihkov – Szkoła Podstawowa w Starych Załubicach
II miejsce – Patrycja Dybcio – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem
III miejsce – Magdalena Zbrzeźniak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie
Wyróżnienie – Karolina Wąsikowska - – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem

W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce –Dawid Trąbicki - Szkoła Podstawowa w Starych Załubicach
II miejsce - Jakub Konopa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie
III miejsce – Aleksandra Świerczewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu!

organizator: Anna Madoń

 

 

100 lat Niepodległej

Ostatnie miesiące obfitowały w każdej szkolnej placówce różnymi działaniami z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Akademie, konkursy, apele - szkoły prześcigały się w pomysłach, jak uczcić tę szczególną dla nas wszystkich rocznice. Niezależnie od sposobu, cel był jeden - wzbudzenie patriotyzmu w młodym pokoleniu Polaków, w ludziach, którzy urodzili się i żyją w wolnej Polsce, nie znają zagrożenia wojny czy okupacji. Wielka lekcja patriotyzmu stała się punktem wyjścia dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie. Poprzedzając tegoroczne wydarzenia, już we wrześniu szkoła zgłosiła się do Międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała", którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Cele, jakie założyli sobie pedagodzy tejże placówki, były bardzo szlachetne, należało jednak "zakasać rękawy" i zaplanować konkretne działania. Sprawa była o tyle skomplikowana, że w realizację projektu włączyli się zarówno nauczyciele szkoły, jak i oddziałów przedszkolnych. Najmłodsza grupa przedszkolna zrealizowała projekt "Według przepisu babci i dziadka", przygotowując niepodległościową sałatką, a także zadbała o usytuowanie na szkolnym podwórzu "Drzewa Pamięci". 4- latki pisały kartki naszym bohaterom, a najstarsza grupa przedszkolna kultywując polską tradycję wraz z rodzicami na warsztatach, przygotowała wystawę ludowych strojów. Działania szkoły jeszcze bardziej rozszerzyły swój zakres. Wycieczka "Szlakiem historii", konkursy: historyczny, plastyczny i fotograficzny, dzień "Mody patriotycznej", patriotyczny występ artystyczny, zaangażowały wielu uczniów. W szkole zarówno w dekoracjach, jak i strojach dzieci, podczas ostatniego miesiąca dominowały barwy patriotyczne. Wszytko po to, aby nasza szkolna społeczność jak najlepiej przygotowała się do szczególnego dnia - 11 listopada 2018r. Uwiecznieniem wspólnych działań był finał projektu, który opierał się na scenariuszu pt. "Pisk Białego Orła". Fabuła przedstawienia została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz OJCA i jednego z SYNÓW na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu POETĘ, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski stał się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwolił tracić nadziei na wolność. Spektakl w wykonaniu uczniów kl. III SP, pod czujnym okiem wychowawczyni - p. Natalii Jeleń - Bartosiewicz, zrobił wielkie wrażenie na zaproszonych gościach. Efekt finalny został natomiast spotęgowany przez występ "raczkującego" jeszcze, ale doskonale przygotowanego przez p. Marzenę Mazur, chóru szkolnego. Nie sposób wyrazić w słowach emocji, jakie całość wywołała w zaproszonych gościach. Rotmistrz Andrzej Michalik, powiedział do młodzieży, że dzięki ich grze aktorskiej, serce kilka razy mu mocnej zabiło. Nic w tym dziwnego. Nasi Uczniowie udowodnili, jak wiele miejsca w ich sercach zajmuje OJCZYZNA.

Opracowanie: Joanna Rosz

Klimatyczna klasa

Uczniowie z klasy 1b sprawdzają, jak wyglądałoby życie bez drzew, dowiadują się skąd się biorą orkany i czy powietrze w okolicy jest czyste. Przy okazji trenują kompetencje społeczne i odkrywają, jak ważny jest klimat w klasie! Wszystko dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym Klimatyczna klasa. W trakcie zajęć uczniowie poznali gatunki drzew o zróżnicowanych cechach, przydatnych w aspekcie oczyszczania powietrza. Dzieci wcieliły się w role architektów krajobrazu i projektowały tereny zielone, wykorzystując właściwości nowo poznanych gatunków.
Anna Krzyształowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez  Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. W naszym kraju żyje 5,5 miliona osób z rożnymi niepełnosprawnościami – co oznacza, że co siódmy Polak jest osoba niepełnosprawną.
Celem obchodów jest przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności. 
 W ramach szkolnych obchodów Pedagog szkolny - mgr Dorota Kalbarczyk wspólnie z nauczycielami wspomagającymi przygotowali warsztaty sensoryczne dla dzieci z klas 0-3. Podczas zajęć uczniowie doświadczali w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Dzieci z opaskami na oczach rozpoznawały smaki i zapachy, próbowałyby  pokonać odcinek drogi pomagając sobie jedynie na zmysłach dotyku i słuchu.  Zmagania te przybliżyły uczniom specyfikę funkcjonowania osób niewidzących. Kolejnymi zadaniami przed którymi stanęli nasi najmłodsi były ćwiczenia, polegające na przekazaniu krótkiej informacji  koledze/koleżance bez użycia mowy,  rozpoznawaniu dźwięków oraz napisaniu dyktanda oczywiście mając słuchawki w uszach. W ten oto sposób uczniowie poznali trudności z jakimi borykają się osoby niesłyszące. Ostatnimi ćwiczeniami z którymi zmierzyli się uczniowie z klas 0-3 był slalom między pachołkami bez użycia nóg, rysowanie figur geometrycznych za pomocą stóp oraz układanie wieży z kloców, mając na dłoniach rękawice kuchenne. Udział w tych zajęciach uświadomił dzieciom, jakie problemy napotykają w swoim życiu osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.
Na koniec spotkania uczniowie uczestniczyli w lekcji języka migowego. Najmłodsi poznali daktylografię, czyli alfabet palcowy migowy oraz gesty określające zwroty grzecznościowe.
Starsi uczniowie  obejrzą prezentację multimedialną, która zawierała informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności oraz dążenia osób z niepełnosprawnością. Przedstawiono uczniom sylwetki znanych osób dotkniętych niepełnosprawnością, m.in. Janka Melę, Monikę Kuszyńską, Natalię Partykę, Karola Bieleckiego.
 Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami. Musimy pamiętać o tym, że nikt nie powinien czuć się atakowany i obrażany z powodu swojej niepełnosprawności.

Gminny Mikołajkowy Bal Przedszkolaków

"Skoki, pląsy, śpiewy, tany, raz, dwa trzy i.... zaczynamy!!!" –tymi słowami  sam Św. Mikołaj zaprosił do wspólnej zabawy dzieci, które uczestniczyły w zorganizowanym 13 grudnia w naszej szkole Gminnym Balu Mikołajkowym dla Przedszkolaków.
 A wszystko zaczęło się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy siódmej naszej szkoły. Dwa rezolutne Elfy przemierzały zimową krainę w poszukiwaniu Mikołaja. Ich celem było bowiem dostarczenie niezmiernie ważnej przesyłki - listów od dzieci z całego świata. Zadanie okazało się jednak niełatwe, bo po przekonaniu nadgorliwego strażnika bałwanka Olafa o zasadności misji, elfy musiały jeszcze obudzić poczciwego staruszka. Tu jednak z pomocą przyszły bohaterom odważne przedszkolaki. Nie pomogło jednak ani gilgotanie stopy Mikołaja, ani też wspólne okrzyki "Wesołych Świąt!". Sytuację uratował  dopiero "Dyrektor Szkoły", który szkolnym dzwonkiem zbudził Mikołaja. 
 Kolejnym punktem programu był świąteczny bal. Dzieci tańczyły w wężykach i kółeczkach, strzelało kolorowe konfetti, a nad zabawą czuwały Pszczółki, Misie, Smoki, Księżniczki, Wróżki, Skrzaty i ... nie sposób wymienić wszystkich reprezentantów baśniowego świata.
 Nie zabrakło także wspólnego kolędowania. Mikołaj ze wzruszeniem wysłuchał pastorałek w wykonaniu dzieci z przedszkola Wyspa Malucha, Calineczka, Pluszowy Miś, Przedszkola nr 1 i nr 2 z Radzymina, z Załubic oraz reprezentacji gospodarzy czyli przedszkola ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Na koniec przedszkolaki uczestniczyły  w futbolowym pokazie Legii, a w oczekiwaniu na swoją kolej maluchy kolorowały i oglądały bajki.
 Nasz Bal u Mikołaja uświetnili swoją obecnością: Pan Burmistrz Krzysztof Dobrzyniecki, Dyrektor CUW Pan Krzysztof Czuba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie Pani Renata Majewska oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie Pani Elżbieta Borkowska. Cieszymy się, że znaleźliście Państwo czas na udział w naszej uroczystości oraz że (jak zdradził nam jeden z elfów) niektórzy z Państwa dali się porwać do zabawy :) Wszystkim nam przyświeca przecież idea, że "gdy się dzieciaki śmieją,  kiedy cieszy się człek mały, to świat się raduje cały".
 Szczególne podziękowania kierujemy także do naszych przyjaciół - uczniów klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie, którzy wsparli nas w organizacji i realizacji całego projektu - dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę :)

 
Joanna Mierzwicka, Anna Broma

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie kl.2a,2b

„Śnieżne aniołki już przyleciały

I z każdą chmurka zatańczyć chciały.

A wtedy padał lekki, leciutki

Zaczarowany śnieg”.

Dnia 8 stycznia uczniowie klas drugich naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności artystyczno-wokalnych. Tym razem z przedstawieniem pt.: „W Aniołkowie” autorstwa Izabeli Wałaszewskiej udali się do Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie.
Spektakl, nawiązujący do koncepcji wychowania muzycznego Carla Orffa, umożliwia realizację poprzez muzykę wielu sfer ludzkiej natury: potrzebę twórczości, ekspresji, aktywności artystycznej oraz kształtowania więzi społecznych. Uczniowie poprzez ruch, śpiew, taniec i grę na instrumentach mogli sprawić widzom odrobinę radości.
Po części artystycznej było wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim obecnym własnoręcznie przygotowane laurki z noworocznymi życzeniami. 
W podziękowaniu na ręce wychowawców, p. Aleksandry Kubich-Leman oraz p. Justyny Smoczyńskiej wręczono w imieniu p. dyrektor Joanny Chałupka i Mieszkańców DPS dyplom w pięknej oprawie, a uczniom słodki poczęstunek. Ta wizyta była dla uczniów prawdziwą lekcja wychowawczą, uczącą empatii, szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

                                                               opracowanie: Justyna Smoczyńska


Podsumowanie I semestru roku szk. 2018/2019

Na zakończenie I semestru, tuż przed feriami, odbył się apel podsumowujący pracę w I semestrze. Wyróżnieni zostali uczniowie klas I-III i klas IV-VIII, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie oraz uczniowie, którzy mieli 100% frekwencję. Widzimy i doceniamy starania wszystkich tych, którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia, biorą czynny udział w konkursach i osiągają bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, trzymając kciuki, aby równie dobrze uczyli się w tym semestrze. Radzie Rodziców natomiast dziękujemy za kupno nagród dla naszych uczniów.

z-ca Dyrektora Joaana Rosz

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabawy i radości, dlatego w naszej szkole odbył się fantastyczny bal w czasie którego dzieci miały okazję wcielić się w postacie swoich ulubionych bohaterów. Towarzyszyła nam ulubiona muzyka, a prowadzący imprezę zorganizowali różnorodne zabawy i konkursy. Na koniec był pyszny poczęstunek! Dobre humory z pewnością na długo nas nie opuszczą!

opracowanie: Anna Krzyształowska

Warsztaty warcabowe

W ferie w naszej szkole odbyły się warsztaty warcabowe, które prowadziła wykwalifikowana kadra: Jarosław Suchecki, Teresa Jóśk oraz wielokrotni mistrzowie Polski w warcabach Ludwika Moczulska i Martin Jóśk. Wychowywanie przez warcaby to motto którym kierujemy się poprzez grę. Sztuka ta łączy ze sobą wiele pozytywnych cech: rozwijanie koncentracji, cierpliwości, samodzielności w podejmowaniu decyzji, trening pamięci oraz uczy gry fair-play.
Dziękujemy pani Dyrektor Barbarze Moczulskiej za umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w wydarzeniu.

Wielka Liga Czytelników 2019

W szkolnym etapie Wielkiej Ligi Czytelników zwycięzcami zostali:


w kategorii klas I-IV
- Marcel Pilipczuk kl. Ia
- Oliwier Kusak kl. IIa

- Lena Kurek kl IIb

 
w kategorii klas V-VIII:
- Alicja Smoczyńska  kl.VIa

Te osoby jadą 28 lutego na etap powiatowy, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 48 w Warszawie.

GRATULUJEMY!!!
koordynator: Anna Madoń

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA