2017/2018r.

Koncert Mikołajkowy kl.IIIb, IVa, IVb, V

Jak co roku uczniowie naszej szkoły 6 grudnia wyruszyli na Torwar, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest koncert „5 złotych minut ratujących życie”.

Na tegorocznym koncercie uczniowie klasy IIIB, IVA, IVB i V mogli pobawić się oglądając występy takich gwiazd muzyki jak: PEKTUS, LANBERRY, ADAM STACHOWIAK, AGNIESZKA ADAMCZEWSKA i wiele innych. Uczestniczyli też w teatrze iluzji w wykonaniu Macieja Pola oraz w pokazie laser Show.
Organizatorem imprezy była fundacja Prometeusz, której istotnym celem działań jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie postępowania z osobą potrzebującą pomocy. Zgromadzona publiczność przeszła więc krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie wybranych szkół uczestniczyli w konkursie medycznym.
To była bardzo ekscytująca wyprawa, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Pachuta

Łazienki Królewskie i Kino 6D -kl.IIa, IIIa, IIIb

22 listopada uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb, korzystając z akcji „darmowy listopad” uczestniczyli w lekcji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Było to niezwykłe doświadczanie i odkrywanie XVIII-wiecznej rezydencji królewskiej oraz kolekcji sztuki Stanisława Augusta. Kreatywne warsztaty prowadzone były przez pełnych pasji edukatorów.
Dowiedzieliśmy się
kim byli uczestnicy obiadów czwartkowych i jaką rolę odgrywali w życiu politycznym, społecznym i artystycznym Rzeczypospolitej.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w kinie 6D.  Film nagrany w nowej technologii dostarczył dzieciom wiele nowych wrażeń i doświadczeń. Uczniowie podczas oglądania filmu w okularach 3d mogły przenieść się do świata bohaterów, razem z nimi odczuwać wstrząsy, uderzenia, zapachy, podmuchy wiatru oraz poczuć krople deszczu na twarzy. Pojawiły się też bańki mydlane, a na koniec ogień.

Wspólny wyjazd był okazją do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej,  kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz  nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie kl.Ia,Ib,IIa

Korzystając z akcji "darmowy listopad" uczniowie kl.Ia, kl.Ib i kl. IIa uczestniczyli w lekcji "Wizyta u Króla" w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Poznaliśmy króla Jana III Sobieskiego i jego rodzinę, zobaczyliśmy ich rezydencję i  stroje z jego epoki.
Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie to nie jest zwykła lekcja muzealna, lecz rozwiązywanie zagadek, łamigłówek, poznawanie anegdot i faktów o sławnych i wielkich monarchach Rzeczypospolitej. Była to okazja, aby dowiedzieć się więcej o życiu i zainteresowaniach króla Jana III Sobieskiego, jego żony królowej Marysieńki oraz jego rodziny. Podczas wycieczki zapoznaliśmy się z najstarszą częścią pałacu, w której mieszczą się apartamenty królewskie. Zawitaliśmy do Sali Białej, odwiedziliśmy kaplicę, podziwialiśmy wspaniałą bibliotekę, obejrzeliśmy „Wielką Sień’’, zajrzeliśmy do sypialni króla Jan III Sobieskiego i jego małżonki. Po lekcji spacerowaliśmy alejkami ogrodu królewskiego.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Wycieczka do lasu kl.Ia i Ib

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu klasy.
W piątek 20 października dzieci z klasy Ia i Ib wybrały się na pieszą wycieczkę  do pobliskiego lasu.
Po drodze obserwowały przyrodę i zachodzące jesienią zmiany, utrwalały poznane znaki drogowe i prawidłowe przechodzenie przez  jezdnię. W lesie poznali warstwową budowę lasu, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste, szukali grzybów jadalnych  i wskazywały te niejadalne. Zbierały materiały przyrodnicze do klasowego kącika przyrody tj. mech, szyszki i liście. Dzieci miały okazję przytulić się do drzewa i przekalkować korę jednego z nich. Udało  się im również usłyszeć śpiew ptaków.
Po długim spacerze przyszedł czas na  plac zabaw i wspólne zabawy. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wszyscy szczęśliwie dotarli do szkoły.

Aleksandra Kubich-Leman

Stajnia w Nieborowie kl.IIa, IIIa, IIIb

17 października uczniowie z klasy IIa, IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę do Nieborowa. Jest takie miejsce nieopodal Puszczy Bolimowskiej, gdzie na terenie stajni, wśród zwierząt, spędziliśmy niezapomniane chwile. Mogliśmy karmić konie z ręki, zwiedzić stajnie, przejechać się wozem i podziwiać piękno jesiennej przyrody. Do woli korzystać ze wspaniałego placu zabaw, graliśmy w mini golfa i strzelaliśmy z łuku. Nie zabrakło pysznych kiełbasek z grilla! Mieliśmy również okazję zwiedzić wnętrza przepięknego, barokowego pałacu w Nieborowie.
Anna Krzyształowska