Dzieje się! 2017/18r.

Świeże soki

 

Narodowe Świeto Niepodległości

Trochę historii w świetlicy-Święto Niepodległości. 11 listopada to dla nas - Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Podczas zajęć dzieci poznają przygotowali historię Polski opowiadającą o symbolach narodowych i tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną, na której znalazły się flagi i kotyliony zrobione na zajęciach plastycznych.


Joanna Zaborowska

Chmury

 


Nasza świetlica w jesiennej odsłonie :)
Święto Pani Dyni

Dyniowy zawrót głowy :)
Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W poniedziałek w świetlicy gwiazdą dnia została dynia i królował kolor pomarańczowy. Jest to bardzo zdrowe, urodziwe warzywo. Dzieci wykonały dyniowe maski, które rozweseliły świetlicową salę. Poznały także wiersze i fraszki, których bohaterką jest dynia. Rozmawialiśmy o rodzajach dyń i przepisach kulinarnych.
Joanna Zaborowska

Wulkan

Co to jest wulkan? Jak działa? Dlaczego wybucha? Co z niego wypływa?
Świetliki z naszej szkoły już wiedzą, bo wykonały wybuchowe doświadczenie :)
Przy realizacji zadania było dużo zabawy, śmiechu i efektów specjalnych.


Izabela Sibilska

Robimy pompony

 

Projekt "Jabłko"

 PROJEKT BADAWCZY "JABŁKO"
W pierwszym etapie dokonaliśmy wyboru tematu. Dzieci dość często dostawały jabłka na śniadanie.Większość z nich z chęcią zjadała swoje porcje, a nawet prosiła o dokładkę. Znalazło się też kilkoro dzieci, które nie jadły jabłek. Doszłyśmy do wniosku, aby zrobić projekt badawczy „Jabłko”, który zachęci wszystkie dzieci do zjadania jabłek w szkole jak i również w domu.
Izabela Sibilska

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA