2017/2018r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Fotorelacja z uroczystego otwarcia nowego budynku szkoły i inauguracji roku szkolnego 2017/2018

Mamy to!

Miło mi poinformować, że dostaliśmy się do programu #SuperKoderzy i zdobyliśmy 3000zł na sprzęt do realizacji ścieżki edukacyjnej "Poszukiwacze skarbów".

#SuperKoderzy jest to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Program #SuperKoderzy pomaga wzmocnić kreatywność, zdolność logicznego myślenia i rozwinąć pasje.

W nagraniu i realizacji filmiku wzięli udział kodujący uczniowie z klasy V:
Karina Samoch, Julia Tworek, Maja Tawkinowicz, Alicja Smoczyńska, Wiktoria Bartosiak, Bartek Kowalski, Bartek Giera, Dominik Wróblewski, Oliwier Stankiewicz, Szymon Rusiński
 

Serdecznie dziękuję!
 
Lider Projektu-Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Międzynarodowy Dzień Kropki 2017r.

15 września uczniowie kl.Ia, Ib i IIa wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Oglądali film o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Rozmawialiśmy o naszych umiejętnościach, zainteresowaniach i talentach. Na zajęciach plastycznych powstały piękne "kropkowe" prace. Poznaliśmy alfabet Braille`a. Były gry i konkursy z kropką w roli głównej.
Uczniowie klas pierwszych dopiero poznali Vashti, a uczniowie klasy IIa włączyli się w kropkowe obchody już po raz drugi. Mamy nadzieję, że za rok dołączą do nas kolejni uczniowie i ten dzień  wpisze się w kalendarz  szkolnych imprez.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Nocowanie w szkole kl.V

Nocowanie w szkole kl.V

  Nowy budynek naszej szkoły to przestronny i nowoczesny gmach. Jeszcze nie możemy uwierzyć w to, że to nasza nowa szkoła. Aby oswoić się z nią i spojrzeć z innej perspektywy spędziliśmy w niej niezapomnianą noc.
    Wieczorem z 20 na 21 października nasza sala nr 13 zamieniła się w miejsce zabaw, restaurację i sypialnię. Nasze nocowanie zaczęliśmy dyskoteką z występami pt. ”Mam talent”. Samorząd klasowy zadbał o to, abyśmy nie byli głodni- o 20.30 kolację rozpoczęliśmy zamówioną wcześniej pizzą. Pokaz filmowy, który zaplanowaliśmy nie trwał długo, jednak najcenniejsze w tym naszym klasowym spotkaniu okazały się nocne pogaduchy przy herbatce.

     Dużo było śmiechu, trochę hałasu i to, co najbardziej lubimy- niekończące się rozmowy i wspólnie spędzone chwile. Mało było czasu na sen, noc minęła bardzo szybko. Rano jeszcze wspólne śniadanko, sprzątanie naszej sali, bo przecież w poniedziałek wracamy do niej… na lekcje.

                                                                                                        Małgorzata Pachuta

Koncert edukacyjny

Na koncercie edukacyjnym dzieci z przedszkola i klas I-III poznały niezwykłe instrumenty Pana Października. Była to lekcja o instrumentach perkusyjnych.

Nocowanie w skole kl.IVb

Nocowanie w szkole klasy IVb

    Z niecierpliwością czekaliśmy na piątkowy wieczór 27 października, kiedy to mieliśmy spędzić noc w naszej nowej szkole. Podekscytowani zjawiliśmy się w pełnym składzie, wyposażeni w śpiwory, koce, poduszki, materace, przytulanki i wiele innych potrzebnych rzeczy.
   Naszą zabawę rozpoczęliśmy wspólnym przygotowaniem sali, gdzie miała odbyć się uroczysta kolacja. Ten wyjątkowy wieczór zaczął się dyskoteką, na której nie brakowało ciekawych kostiumów i charakteryzacji. Potem przyszedł czas na wyczekiwaną pizzę, po czym rozłożyliśmy się wygodnie, aby obejrzeć wybrane wcześniej filmy.
   Szkoła nocą pełna jest tajemnic, dlatego szkoda nam było czasu na sen. Najciekawsze rozmowy odbywały się nad ranem, prawie świtało jak szepty i śmiechy zaczęły cichnąć. Po krótkim śnie przygotowaliśmy śniadanko i wspólnie zrobiliśmy porządek w naszej sali.
    Ten czas spędzony razem na długo pozostanie w naszej pamięci, a szkoła to już miejsce „oswojone”, gdzie można świetnie się bawić i lepiej poznać koleżanki i kolegów ze swojej klasy.

Małgorzata Pachuta

Dzień Gier Planszowych kl.IIa

Uczniowie klasy IIa spędzili dzień z grami planszowymi.  Każdy mógł przynieść swoją ulubioną grę i zaprezentować ją innym. Uwielbiamy gry planszowe i często wykorzystujemy je na zajęciach. Znamy wszystkie nowości, które pojawiają się na rynku. Hitem tego spotkania była gra „Mistrz logiki”.
Gry są świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego, alternatywą dla komputera, smartfona, telewizora. Zapewniają udaną zabawę, kształtują umiejętność logicznego myślenia, uczą zasad współzawodnictwa, pozwalają wczuć się nieznane dotąd role, potrafią ożywić wyobraźnię, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

 
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

V Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej.

V Gminny Konkurs Recytatorski
poświęcony twórczości Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej w Słupnie zorganizowała w dniu 16 października 2017r. V edycję Konkursu Recytatorskiego pt. ,,Daj jak najwięcej dobra”, którego celem była:
- popularyzacja twórczości,
-propagowanie piękna poezji,
-kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
-rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i młodzieży,
-upowszechnianie kultury języka,
-aktywizowanie miłośników poezji.
 

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli z Gminy Radzymin.
Zgromadzonych gości w nowej placówce powitała pani dyrektor AnnaMadoń, która zachęciła również uczestników do zwiedzenia szkoły.
Osobą prowadzącą konkurs z ramienia szkoły była pani Urszula Bartosiak, w komisji oceniającej zasiedli:
Pan Piotr Chełmoński- Szczepankowski- wnuk poetki, z zamiłowania propagator poezji i mecenas sztuk pięknych.
Pan Jan Rychner- prezes Klubu Literackiego ,, Nasza Twórczość”, Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Warszawie, poeta odznaczony medalem Zasłużony Kulturze ,,Gloria Artis”.
Patronat honorowy nad uroczystością objęła pani Urszula Bartosiak Prezes Instytutu Tradycji Narodowej.

 V Konkurs Recytatorski cieszył się dużą popularnością, jury przesłuchało 67 uczestników z Gminy Radzymin, oceniając wymowę i intonację, interpretację, dobór repertuaru oraz wrażenie artystyczne.
Miłym akcentem w trakcie trwania konkursu było włączenie się oczekujących uczestników w wykonanie zakładek do książek, które przygotował Instytut Tradycji Narodowej, które następnie Instytut przekazał do Rodzinnego Domu Dziecka, z którym współpracuje.

Komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych:
- grupa dzieci sześcioletnich, zerówki,
- klasy 1-2,
- klasy 3-4,
- klasy 5-6,
- klasa 7.

Jury przyznało I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali mazaki i dyplomy za udział, natomiast osoby za I, II i III miejsce oraz wyróżnione, otrzymały książki z twórczością poetki Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej, które wręczało jury z panią dyrektor Anną Madoń. Dodatkowo wspaniałe nagrody trafiły do laureatów pierwszego miejsca, które ufundowała prezes Instytutu Tradycji Narodowej pani Urszula Bartosiak. Pani dyrektor Anna Madoń podziękowała i wręczyła pamiątkowe dyplomy dla członków komisji.
Przemiłym akcentem było wręczenie dyplomów za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu dla 24 nauczycieli, którzy wykazali się wrażliwością na piękno poezji i w sposób wysoce profesjonalny wspierali swoich podopiecznych w konkursie.

Podczas podsumowania konkursu wnuk poetki pan Piotr Szczepankowski- Chełmoński powiedział, że jest bardzo wzruszony, dumny z uczestników, którzy przepięknie recytowali wiersze jego babci. Stwierdził, że poezja Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej charakteryzująca się subtelnymi opisami przyrody, głębokim przywiązaniem do ludu wiejskiego, szczerym uczuciem religijnym, czyli właśnie liryzmem jako dominantą uczuciową przepięknie zabrzmiała w ustach młodego pokolenia za co serdecznie dziękuje.

Opracowała Urszula Bartosiak

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek kl.IIa 2017

  Uczniowie klasy IIa włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek, bo bardzo lubią takie aktywności! Na początku poznali Stefę i Zygfryda, którzy wcielali się w różne bajkowych bohaterów-było dużo śmiechu przy odgadywaniu. Wszyscy przebrali się za ulubione postacie i prezentowali je podczas pokazu. Były konkursy, quizy i zgadywanki muzyczne. Była to świetna okazja, żeby przenieść się do magicznego świata i wrócić do zapomnianych bajek. Rozmawialiśmy też o animacji. Dzieci wykonały trójwymiarowe twarze wymyślonych przez siebie bajkowych postaci.   Na zakończenie dzięki poznanej aplikacji wprowadziliśmy w ruch bohaterów kolorowanek.


Natalia Jeleń-Bartosiewicz

"Śniadanie daje moc" kl.I-III

W tym roku wszyscy uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.
Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania- 8 listopada.
Uczniowie pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, pod kontrolą wychowawców przygotowali wyspy z produktami, z których potem powstały pyszne, zdrowe kanapki:
Klasa Ia- Wyspa Wędlin
Klasa Ib-Wyspa Serów
Klasa IIa-Wyspa Warzyw
Klasa IIIa-Wyspa Owoców
Klasa IIIb-Wyspa Pieczywa

Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny- poznały 12 zasad zdrowego żywienia na podstawie Piramidy Zdrowego Żywienia. Dowiedzieli się jaką rolę pełnią warzywa i owoce w codziennym jadłospisie. Każdy już wie o konieczności racjonalnego odżywiania.

Po krótkich zajęciach ruchowo-muzycznych wszyscy przystąpili do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia.

                                                                                                            Wychowawcy kl.I-III


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to wyjątkowo ważne święto w życiu naszej szkolnej społeczności. W tym roku szkolnym uczniowie z klasy IIIa przygotowali uroczystą akademię, która była dla wszystkich ciekawą lekcją historii i patriotyzmu. Dzieki inscenizacji uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat tej uroczystości.
Anna Krzyształowska

"Party Time" kl.IIIa

Na zajęciach rozwijających uczniowie z klasy 3a grają w Party Time! To fantastyczna gra, w której musimy wyjaśnić pozostałym uczestnikom znaczenie słów za pomocą innych wyrazów, używając synonimów, antonimów i podpowiedzi. Dzieci rozwiązują także zadania dodatkowe, np. kalambury, wyszukiwanie rymów czy opisywanie znanych osobistości.
Rozwijanie umiejętności w naszej szkole to świetna zabawa!

Anna Krzyształowska

Wieża czytelnicza kl.IIIa

Czytanie jest ważne! Książki to klucz do świata wyobraźni i najlepszy sposób na poznawanie świata. W klasie IIIa realizujemy projekt "Wieża czytelnicza". Za codzienne czytanie dzieci otrzymują cegiełki, wyklejają swoją wieżę i coraz bardziej zaprzyjaźniają się z książkami!

Anna Krzyształlowska

Warsztaty-"Przez edukację do zdrowia"

 W dniu 23.11.2017 Fundacja Kreatywni zorganizowała w Szkole Podstawowej  im Michaliny Chełmońskiej Szczepankowskiej  warsztaty edukacyjne w ramach realizowanego projektu ,,Przez edukację do zdrowia” dofinansowanego przez gminę Radzymin  w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi  . Warsztaty przeprowadziła dietetyk  Pani Małgorzata Rusek która współpracuje z Fundacją Szczęśliwi bez Cukru i posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży . Uczestnikami warsztatów byli klasy piątej . W ramach  warsztatów uczniowie poznali zasady prawidłowego  odżywiania i aktywności fizycznej (piramida i talerz zdrowego odżywiania), ponadto jak cukier wpływa na organizm, poznali sposób prawidłowego czytania  etykiet, poznali zasady przeliczania zawartości cukru w produktach.
Podczas warsztatów wykonali i degustowali słodycze wykonane bez cukru:
kulki daktylowo-orzechowe, jaglane rafaello (z płatkami jaglanymi zamiast kaszy), ciasteczka owsiane z rodzynkami bez pieczenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia-kl.IIa

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszyscy kochają misie! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Uczniowie klasy IIa przynieśli swoje ulubione misie, które panoszyły się na przerwach i na lekcjach. Wszyscy przygotowali misiowe prace plastyczne na klasowy konkurs. Wysłuchali historii pluszowego misia, obejrzeli prezentację o najbardziej znanych misiach i oglądali bajki. Następnie odkodowaliśmy ukryte misiowe obrazki. Wszyscy właściciele  misiów otrzymali "małe co nieco" przygotowane przez koleżanki z klasy. Na zakończenie wszyscy chętnie pozowali do zdjęć.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Święto Misia kl.Ia, Ib

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku. Jest kompanem podróży, kumplem do zabawy, przyjacielem, a także lekarstwem na nocne koszmary. 
W przeddzień Święta Pluszowego Misia, z tej okazji bawili się uczniowie klasy Ia i Ib. Każdy przyniósł swojego miśka i włączył się z nim do wspólnej zabawy. Uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia oraz odpowiadały na pytania związane ze zwyczajami niedźwiedzi. Był taniec „Hiphopowy niedźwiedź mocno śpi” , konkurs jedzenia miodku oraz prezentacja swojego „pluszaka”. Wszyscy wesoło bawili się przy misiowych przebojach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Justyna Smoczyńska

Mikołajki w sali nr 13 (klasa V i IVB)

Święty Mikołaj odnalazł dzieci w sali nr 13 w dniu 5 grudnia, wiedząc chyba, że nazajutrz nie zastanie tam nikogo, gdyż klasa IVB i V będzie na Koncercie Mikołajkowym.
Wszyscy podekscytowani witali gościa i byli bardzo ciekawi, co dla nich przyniósł. Miny obdarowanych wskazywały na to, że sprostał on oczekiwaniom.
Było bardzo wesoło, robiliśmy sobie zdjęcia z Mikołajem i umówiliśmy się, że odwiedzi nas w przyszłym roku o tej samej porze.

Małgorzata Pachuta

Przedstawienie Świąteczne uczniów klasy IV B i V


W niedzielę 3 grudnia mieszkańcy Słupna, Sierakowa i Cegielni przybyli tłumnie na plac kościelny przy Kościele w Słupnie, gdzie odbył się pierwszy Kiermasz  Bożonarodzeniowy zorganizowany przez panią Sołtys Słupna Agnieszkę Kacprzak oraz panią Agnieszkę Krawucką.
Czekała tam na wszystkich moc atrakcji, a swoją obecnością uświetnili imprezę pan Burmistrz Krzysztof Chaciński,  Przewodniczący Rady Miejskiej pan Krzysztof Dobrzyniecki i wielu znamienitych gości.

   Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem prowadzili kwestę na cel charytatywny, sprzedając wykonane samodzielnie ozdoby świąteczne.
Dzieci z klasy IVB i V również dołożyły cegiełkę, aby to spotkanie mieszkańców uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Przygotowały bowiem przedstawienie, w którym tuż przed świętami w zgodnej, polskiej rodzinie „piekło zrobiło kontrofensywę dla nieba”, by nie pamiętała co jest najważniejsze w świętach.
„Piekło kusiło, niebo broniło, tych co pośrodku- ludzkiej rodziny”, ale choć nie było łatwo anioły wygrały tę walkę.
Perypetie Czesia, Angeliki, ich rodziców i małych diabełków wywoływały chwilami salwy śmiechu.
Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, czego dała wyraz gromkimi brawami. 

Małgorzata Pachuta

Jasełka szkolne kl.Ib i kl.VI

W świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie kl.Ia i kl.VIa pod kierunkiem pani Aleksandry Kubich-Leman i pani Anny Bromy. Natomiast o dekoracje na scenie zadbały panie Agnieszka Matejak i Katarzyna Gajewska. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Jasełka kl.IIa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jasełek w wykonaniu klasy 2a  🎄
Wszyscy uczniowie spisali się na medal 🏅 dlatego Mikołaj przyniósł dla nich słodkie niespodzianki🎅🍫🍬
Nagrodę publiczności 😶👏J tym roku zdobyła postać drugoplanowa - osiołek :) Podziękowania dla Rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w nasze przedstawienie.
Natalia Jelen-Bartosiewicz

Pierwsza pomoc przedmedyczna

 W marcu odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Spotkania miały na celu przygotować uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, jak i rozbudzić zainteresowania podstawową wiedzą medyczną. Strażacy pokazali i omówili w jaki sposób: zachować bezpieczeństwo, sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak unieruchomić i zabezpieczyć kontuzjowaną kończynę. Strażacy przekazali uczniom także zasady zachowania w razie pożaru, zaczadzenia czy wypadku. Przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dziękujemy za bardzo dobrze  przygotowane zajęcia, które pokazały uczniom jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna i jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków.

 

Bal karnawałowy kl.I-III

6 lutego odbył się BAL KARNAWAŁOWY. W szkole zrobiło się kolorowo. Stroje były piękne i perfekcyjnie wykonane. Zaroiło się od księżniczek, wróżek, rycerzy, różnych stworów i dziwadeł oraz różnego rodzaju zwierząt. Niektórzy byli nie do poznania inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się w rytm znanych przebojów. Były korowody, kółeczka, tańce w parach i konkursy. Na zakończenie uczestnicy balu nauczyli się skręcać pieski i miecze z balonów.

Gramy razem z WOŚP

W dniu 14 stycznia 2018 r. Uczniowie z klasy 6 i 7 naszej szkoły uczestniczyli w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo złych warunków pogodowych, w sumie udało im się uzbierać 1958 zł.
Serdecznie gratulujemy !!!

Anna Broma

Warsztaty garncarskie kl.IIIa

Uczniowie klasy IIIa poznają tajniki pracy garncarza i wykonują z gliny przedmioty własnego projektu.

Anna Krzyształowska

Warsztaty dziennikarskie kl.IIa, IIIb

Uczniowie klasy II a zakwalifikowali się do pilotażowego projektu warsztatów dziennikarskich. Na zajęcia zaprosili też uczniów klasy III b.

12 grudnia odwiedził nas Pan Artur Maciak - dziennikarz z wieloletnim stażem, redaktor współtworzący ogólnopolskie pisma edukacyjne, autor książek dla dzieci i młodzieży, animator kultury, a prywatnie tata Jurka i Witka. :)
Program spotkania obejmował następujące zagadnienia:
1. Dziennikarz - kulisy zawodu.
2.  Gatunki dziennikarskie - wiesz czym się charakteryzują?
3.  Dobry temat na materiał - gdzie go szukać?
4.  Od surowego materiału po publikację - długa droga do sukcesu;
5.  Prawne aspekty pracy dziennikarskiej.
6.  Jak powstaje czasopismo dla młodzieży?
7.  Chcesz pisać - musisz czytać! Zaprzyjaźnij się z książkami.
8. 
Przejdźmy do praktyki - tworzymy okładkę magazynu!

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał egzemplarz czasopisma z oferty Grupy COGITO. 
Dzieciom bardzo podobały się warsztaty więc na pewno spotkamy się jeszcze z Panem Arturem.
Zachęcamy do odwiedzenia strony https://wirtualna-redakcja.pl/

Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Zabawa w teatr kl.Ia

Jedną z „listopadowych inspiracji” było zapoznanie z teatrem. Uczniowie kl.Ia poznali różne rodzaje lalek występujących w teatrze, zapoznali się z nazwami zawodów ludzi pracujących w teatrze oraz wypowiadali się na temat zachowania w miejscu publicznym, jakim jest teatr. Na jednych z zajęć wykonali kukiełki z drewnianej łyżki, a na kolejnych wymyślali sobie rolę, jaką chcą zagrać. Przygotowaniom towarzyszyło znane powiedzenie: „wszyscy pracujemy na wspólny sukces”. Punktem kulminacyjnym była „zabawa w teatr”, czyli zorganizowanie  przedstawienia pt. „Na balu” według przygotowanego przez wychowawcę scenariusza. Wszyscy świetnie się bawili!

Justyna Smoczyńska

Poznajemy Azję-uczniowie klasy IIIa

Trzecioklasiści poznają kontynent azjatycki i przy tej okazji poznajemy trudną sztukę jedzenia pałeczkami. Próbowaliśmy także napisać słowo "dziecko" w językach: chińskim, japońskim i koreańskim.
Anna Krzyształowska

Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Włączając się w nurt cyklicznych obchodów Dni Ziemi, w dniu 25.04.2018r. Patronat Honorowy nad tegorocznymi uroczystościami objęła p. Urszula Bartosiak prezes Instytut Tradycji Narodowej, który ufundował puchary , medale i dyplomy dla uczestników oraz osób wspomagających działania związane z organizacją tego przedsięwzięcia.

Przez dwa tygodnie społeczność szkolna SP2 mogła oglądać: |
Wystawy zdjęć zwierząt pt. ,,Uśmiechnij się proszę”

Wystawę zdjęć poświęconą segregacji śmieci.

Wystawę zdjęć pt. ,, Z ekologią za pan brat”

Wystawa prac uczniów pt. ,, Dbaj o przyrodę"

Celem tych wystaw było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Ponadto przeprowadzono konkursy, w których brali udział uczniowie naszej szkoły:
 Konkurs plastyczny pt. ,,Książka kulinarna”- zwycięzca kl.VII 
Konkurs plastyczny pt. ,,Mój przyjaciel pies”-zwycięzca Oskar Babik

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja zbiórki makulatury zainicjowanej przez p. Annę Broma. Wynik wspólnych wysiłków dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli… zaskoczył wszystkich. Zebraliśmy  2392,90kg makulatury, co dało kwotę 252 zł. Za uzyskaną kwotę zostały zakupione kwiaty, które możemy podziwiać na klombie przed szkołą.

Zwycięzcy oraz  zaangażowani w pomoc przy osiągnięciu celu otrzymali puchary, dyplomy i medale przygotowane przez Instytut Tradycji Narodowej, które wręczała P.Dyrektor Anna Agnieszka Madoń.

Koordynatorem akcji była p. Urszula Bartosiak, która zmobilizowała wiele osób aby osiągnąć ten szczytny cel: KWIATY ZA MAKULATURĘ.
Wspólne działanie to dobro najwyższe, dziękuję z całego serca za pomoc i zaangażowanie na rzecz naszej szkoły:
P. Dyr. Annie Agnieszce Madoń za wsparcie i otwartość podczas całej akcji.

Wychowawcom klas i opiekunom grup, którzy mobilizowali swoich podopiecznych.
P. Maciejowi Smoczyńskiemu i Damianowi Madoń, za wywiezienie i sprzedaż makulatury, uzyskana kwota to 252zł.

P. Annie Bieleń, która na giełdzie zakupiła kwiaty za kwotę 320 zł. i p. Annie Broma która dofinansowała ten zakup.
P. Agnieszce i Mariuszowi Kacprzak, którzy przekazali ziemię i korę potrzebną do wykończenia klombu.

P. Maryli Wojda, za ziemię i nawóz potrzebny dla kwiatów aby lepiej rosły.

P. Mariannie Różańskiej i Grażynie Kurek za prace porządkowe w trakcie zbiórki makulatury.

P. Barbarze Skarżyckiej za pomoc w trakcie zbiórki makulatury i pracy przy wykończeniu klombu przed szkołą.

Uczniom kl.VII  Norbertowi, Robertowi i Marcinowi; uczniom kl. VI  Zuzi, Marcinowi, Michałowi, Magdzie, Julce, Kubie, Olesi i Mateuszowi, za prace związane z przygotowaniem klombu- co trwało kilka godzin. Posadzeniem 260 doniczek kwiatów zajęła się p. Urszula Bartosiak.

Efekt tych wspólnych działań można podziwiać od rana do wieczora a nawet nocą przed wejściem do szkoły. 

 Zapraszam serdecznie Urszula Bartosiak

  

IV EDYCJA SZKOLEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „OROGRAFICZNA KORRIDA”

IV EDYCJA SZKOLEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 „OROGRAFICZNA KORRIDA” 

Rokrocznie w naszej szkole uczniowie klas starszych uczestniczą w potyczkach z ortografią, rywalizując o tytuł „Mistrza ortografii”.
W tym roku szkolnym 41 uczniów klas IV-VII w dniach 26- 27 kwietnia zmagało się z trudnościami ortograficznymi, które czyhały na nich w trzynastu niełatwych zadaniach, sprawdzających znajomość niemalże wszystkich zasad pisowni. Mieli do zdobycia 107 punktów, a więc tyleż poprawnych odpowiedzi musieli udzielić.

Uczestniczy poradzili sobie świetnie i wykazali się dobrą znajomością reguł pisowni, a wśród nich wyłonieni zostali najlepsi.

I miejsce   - Wiktor Brzostek  klasa VII - 105 punktów

II miejsce - Arleta Szczęsnowicz  klasa VII -  102 punkty
III miejsce - Zuzanna Antoniak klasa VI - 97 punktów

                      
- Malina Mańko klasa V - 97 punktów
 

Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli poziom 90 %:

 Maja Adamiak   klasa VI - 96 punktów
Magdalena Rychlik  klasa VI - 96 punktów

Specjalne wyróżnienie otrzymała również uczennica klasy IVB - Zuzanna Królik, która zdobyła najwięcej punktów wśród uczniów klas czwartych.

Gratulacje dla wszystkich uczestników szkolnego konkursu ortograficznego.

Do zobaczenia w następnej edycji!

Małgorzata Pachuta

Bajkowe przedstawienie kl.2a

Uczniowie klasy 2a pod opieką p. Natalii Jeleń-Bartosiewicz przygotowali bajkowe przedstawienie. Wystawili je 20 czerwca dla swoich Rodziców, Dziadków i zaproszonych Gości. Młodzi aktorzy wykazali się świetną grą aktorską i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

W dniu 22 czerwca odbyło się w Naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017 /2018 dla klas IV – VII. Ponieważ uroczystość zbiegła się z pożegnaniem Pani Anny Madoń, która po 15 latach pełnienia funkcji postanowiła zakończyć swoją karierę jako Dyrektor Naszej szkoły, miło nam było gości w tym dniu Pana Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Dobrzynieckiego, Pana Dyrektora Centrum Usług wspólnych Krzysztofa Czubę, księdza proboszcza Piotra Kluka, księdza seniora Maksymiliana Sowę, radnych naszej gminy Teresę Jóśk i Lidię Samoch oraz wszystkich tych, którzy razem z nami pragnęli podziękować jej za trud wniesiony w zarządzanie naszą placówką. Dzień wcześniej swoją wdzięczność w imieniu rodziców wyrazili przedstawiciele Rady Rodziców p.Agnieszka Kacprzak i p.Katarzyna Kula.

Pani Dyrektor życzymy samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej, wychowawcom i nauczycielom chwili wytchnienia, a uczniom błogiego lenistwa, słońca a przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!!

Anna Broma

Półkolonie


W wakacje w naszej szkole odbyły się półkolonie, w których udział wzięło 30 dzieci z gminy Radzymin. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje. Brały udział w warsztatach kulinarnych, czytelniczych i plastycznych. Uczestniczyły w zajęciach "Kodowanie na dywanie" z użyciem kolorowych kubków. Największą atrakcją. szczególnie dla najmłodszych, był "Magiczny dywan". Odbyła się również wycieczka do kina na film "Iniemamocni2" oraz wyjazd na basen.
Do zobaczenia za rok!


<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA