Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.   Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 1.09.2018r. do 31.12.2018r.

Koordynatorzy projektu:  Ewelina Kania
                                                    Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Do realizacji włączyli się nauczyciele. Zadania są podzielone na poszczególne grupy i klasy. W ten sposób w projekt zaangażowana jest cała placówka.
Będziemy zamieszczać relację z poszczególnych działań.

Drodzy Rodzice zachęcamy do współpracy!

100 zniczy dla Bohaterów na 100 lat Niepodległości!

Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na Cmentarz Poległych 1920r.
Uczniowie poznali kilka ważnych faktów historycznych, symbolikę miejsca i znajdujących się na nim obiektów. W atmosferze powagi i skupienia zapalili 100 zniczy na grobach żołnierzy.
To spotkanie - zarówno z polską historią, jak i tradycją obchodzenia tak ważnego dla Polaków święta. Ta wycieczka na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

Warsztaty plastyczne w Grupie Pszczółek

Podczas warsztatów dzieci i ich rodzice wykonali stroje z naszego regionu.

Tradycyjna sałatka w przedszkolu

Dzieci z grupy Słoneczka, w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu: „Piękna Nasza Polska Cała”, zrobiły tradycyjną sałatkę jarzynową.

<<   Listopad   >>