Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.   Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 1.09.2018r. do 31.12.2018r.

Koordynatorzy projektu:  Ewelina Kania
                                                    Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Do realizacji włączyli się nauczyciele. Zadania są podzielone na poszczególne grupy i klasy. W ten sposób w projekt zaangażowana jest cała placówka.
Będziemy zamieszczać relację z poszczególnych działań.

Drodzy Rodzice zachęcamy do współpracy!

100 zniczy dla Bohaterów na 100 lat Niepodległości!

Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na Cmentarz Poległych 1920r.
Uczniowie poznali kilka ważnych faktów historycznych, symbolikę miejsca i znajdujących się na nim obiektów. W atmosferze powagi i skupienia zapalili 100 zniczy na grobach żołnierzy.
To spotkanie - zarówno z polską historią, jak i tradycją obchodzenia tak ważnego dla Polaków święta. Ta wycieczka na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Bijemy Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji "Bijemy Rekord dla Niepodległej" oraz w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" wspólnie zaśpiewaliśmy zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy w odświętnych strojach i podniosłych nastrojach, z powagą na twarzach zebrali się w sali gimnastycznej. Gdy wybiła 11:11 zabrzmiały słowa tej pieśni, która nierzadko wzrusza nas podczas wystąpień naszej drużyny na stadionach świata. Teraz my mogliśmy się poczuć jak zwycięzcy, którzy stają na podium, bo zdaliśmy egzamin z troski o naszą Ojczyznę. Pamięć o tamtych wydarzeniach wzbudza refleksję i skłania do pracy z całego serca dla wolnej i niepodległej Polski.

Warsztaty plastyczne w Grupie Pszczółek

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas warsztatów dzieci z grupy "Pszczółki" i ich rodzice wykonali stroje z naszego regionu.
Ewelina Kania

Tradycyjna sałatka w przedszkolu

Dzieci z grupy Słoneczka, w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu: „Piękna Nasza Polska Cała”, zrobiły tradycyjną sałatkę jarzynową. Było to wykonanie zadania pt. "Według przepisu Babci i Dziadka".
Angelika Namedyńska

Drzewo Pamięci

W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" dzieci z grupy przedszkolnej "Słoneczka" posadziły drzewko na terenie szkoły, które będzie upamiętniać 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Drzewo jako symbol życia i wolności.
Katarzyna Gajewska

Wycieczka w ramach projektu „Piękna nasza, Polska cała”

Dnia 07.11.20-18 r. uczniowie klasy IV a, IV b oraz Va i Vb w ramach projektu „Piękna nasza, Polska cała” udali się na wycieczkę do Warszawy. Piętrowym autokarem pod opieką swoich wychowawców oraz pani pedagog ruszyli w kierunku stolicy już przed godz. 8.00. Pierwszym punktem wyprawy była wędrówka szlakiem Szarych Szeregów po Starym Mieście. Uczniowie poznali historię walki młodych ludzi z okupantem w naszej stolicy, jak również zobaczyli wiele ciekawych miejsc związanych z II wojną światową. Następnie udali się na lekcję do Muzeum Narodowego. Uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach na temat: Warszawa- miasto legend, historii i ludzi. W tym samym czasie uczniowie klas V uczestniczyli w lekcji na temat:  Królowie Polski.  Prowadzące zajęcia z wielkim zaangażowaniem i w ciekawy sposób przybliżyły uczniom historię naszej stolicy i  państwa polskiego. Wycieczka ta była cudowną, żywą lekcją historii dla wszystkich uczniów. Zapewne długo zostanie w ich pamięci.

Anna Broma

"Korytarzówka historyczna"

W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" zorganizowany został konkurs wiedzy o Polsce. Na korytarzu zawisło 100 pytań na 100 lat Niepodległej. Zadaniem uczniów było zerwanie kartki, udzielenie pisemnej odpowiedzi i wrzucenie kartki do skrzynki. Każda prawidłowa odpowiedź to punkt dla ucznia, a także dla klasy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas podsumowania projektu. Była to pierwsza "korytarzówka historyczna" w naszej szkole. Cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pytania zniknęły podczas jednej przerwy, a nie były łatwe. Dziękujemy za zaangażowanie!
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Grzegorz Jeleń

<<   Marzec   >>