2013/2014 r.

Wycieczka integracyjna "Stajnia Wilga" kl.IV-VI

Dnia 9 października 2013r. starsi uczniowie naszej szkoły, czyli klasy IV-VI wyjechali na wycieczkę integracyjną pod hasłem ”Szkoła Przetrwania” do gospodarstwa agroturystycznego ”Stajnia Wilga” w Cyganówce.
Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, mających na celu zintegrowanie poszczególnych klas oraz oczywiście dobrą zabawę połączoną z nauką. Program wycieczki był bardzo ciekawy i zawierał wiele treści edukacyjnych, a mianowicie: posługiwanie się mapą, rozpoznawanie znaków topograficznych, marsz z kompasem, wyznaczanie kierunków świata i azymutu, komunikację przez walkie-talkie.
Zajęcia rozpoczęliśmy podchodami, w których musieliśmy uporać się z zadaniami wyznaczonymi przez grupę prowadzącą, aby zdobyć klucze do skarbu. Następnie braliśmy udział w zajęciach survivalowych - budowaliśmy szałas i tipi , uczyliśmy się rozpalania ognia i przyrządzania posiłków traperskich oraz wiązania węzłów. Strzelaliśmy do tarcz z łuku tradycyjnego i bloczkowego. Na koniec jeszcze wspólne ognisko z kiełbaskami i zabawy rekreacyjne oraz oglądanie koników w stajni. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Koncert "5 złych minut ratujących życie"


04 grudnia 2013r. uczniowie kl. IV - VI wybrali się  wraz ze swoimi 
wychowawcami p. dyr. Anną Madoń, p. Elżbietą Ząbek i p. Małgorzat
Pachuta do Sali Kongresowej w Warszawie na spotkanie z Mikołajem.
Uczestniczyli w charytatywnym koncercie "5 złotych minut ratujących życie", gdzie brali udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jak przystało na mikołajkowy koncert nie zabrakło też występów popularnych zespołów, spotkania z dobrze znanymi uczniom gwiazdami sceny muzycznej. Wielką atrakcją koncertu okazał się pokaz iluzjonisty i pokaz laserów. Oklaskom nie było końca.

Kraina Świętego Mikołaja kl.I, kl.0b

11 grudnia uczniowie kl. 0b i kl.I wyruszyli w niezapomnianą podróż do Krainy Świętego Mikołaja. Naszą przygodę rozpoczęło spotkanie z Elfem, który poprowadził nas bajkową ścieżką. Przypomniał nam historię "Jasia i Małgosi", "Trzech Świnek", "Calineczki" i wielu innych. Mogliśmy podziwiać domek na kurzej łapce i pałac Królowej Śniegu. Odwiedziliśmy Dziada Mroza i zwiedziliśmy dom Świętego Mikołaja, który akurat był w pracy. Następnie zobaczyliśmy biuro, w którym Elfy pomagają Mikołajowi czytać listy od dzieci. Do ogromnej skrzynki wrzuciliśmy wcześniej przygotowane listy. Każdy miał okazję zrobić zdjęcie ze św.Mikołajem. Odwiedziliśmy również mennicę św. Mikołaja i wybijaliśmy monety o nazwie "Śnieżynka". Szukaliśmy „magicznych gwiazdek”. Wszystkie nasze „złe postępki” zostały „zmielone” w ogromnym młynie i mamy na to pisemne potwierdzenie. Mogliśmy bawić się na wspaniałym placu zabaw i korzystać z wielu innych atrakcji. Najważniejszym punktem wycieczki było spotkanie ze Świętym Mikołajem w Sali Tronowej. Mikołaj troszkę z nami porozmawiał, a następnie rozdał prezenty. Podróż do domu trwała długo, ale minęła nam szybko, bo każdy opowiadał swoje wrażenia.
Zapraszamy do galerii!

                                                                             Natalia Jeleń-Bartosiewicz

Wycieczka do Centrum Nauki „Kopernik”

W piątek 20 grudnia- ostatniego dnia przed przerwą świąteczną - wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości rodzica uczennicy naszej szkoły - pana Sławomira Głębockiego, dzieci miały możliwość obejrzenia wielu interaktywnych wystaw ukazujących prawa przyrody oraz uczestniczenia w pokazie gwiezdnego nieba w nowoczesnym planetarium „Niebo Kopernika”. Należy dodać, że uczniowie i nauczyciele otrzymali bezpłatne bilety, za które serdecznie dziękujemy. 

Młodsza grupa- uczniowie klas O-III zwiedzając galerie: „Świat w ruchu”, „Człowiek i środowisko”, „Korzenie cywilizacji” oraz „Strefa światła” mogli poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych stanowiskach. Widzieli także wahadło Foucaulta, instalację „Niekończąca się historia”, czy symulację ruchu planet z Układu Słonecznego i wiele innych atrakcji.Nasi starsi uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w pokazie prowadzonym na żywo pt.: „Kosmiczna wyprawa”. Pokaz wyświetlany jest na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzowie mają poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie potęgowane przez system nagłośnieniowy rozmieszczony dookoła kopuły. „...Jest rok 2053 - na pokładzie statku kosmicznego „Niebo Kopernika” wyruszamy na pierwszą turystyczną wycieczkę ku Saturnowi. W jej trakcie dowiecie się, jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna, a nawet jak wygląda międzyplanetarny śmietnik….” – to zapowiedź wspaniałej przygody jaką przeżyliśmy podczas tej pouczającej wyprawy.

Natalia Jeleń-Bartosiewicz


"Liliputy i Olbrzymy i ... Guliwer-teatr o teatrze" kl.0b, kl.I, kl.II

6 lutego uczniowie kl. 0b, kl.I i kl.II wybrali się do Teatru Guliwer na niezwykły spektakl pt. "Liliputy i Olbrzymy i... Guliwer - teatr o teatrze". Przedstawienie o podróżowaniu to oryginalny scenariusz, który stworzył Marek Zakostelcki.
Mapę świata, jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak "przylądek pięknej dekoracji" , "wyspa machin i świateł" czy "zatoka trafionej muzyki". Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia.
Ideą spektaklu było pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego "laboranci" to znaczy - reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy - przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem.
Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.
Była to wspaniała lekcja, z której każdy z nas wiele wyniósł. Serdecznie polecamy! Do Teatru Guliwer na pewno wrócimy.
Natalia Jeleń-Bartosiewicz

żródło: http://www.teatrguliwer.waw.pl/ />

Wycieczka do Łodzi

W tym roku, we wtorek 27 maja uczniowie klasy IV i VI odwiedzili miasto Łódź. Już drugi raz znaleźliśmy się wśród szkół, które wygrały wyjazd autokarowy w programie edukacyjno-promocyjnym pn. „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”.

 Podczas spaceru ulicami Łodzi zapoznaliśmy się z historią miasta oraz obejrzeliśmy najciekawsze miejsca. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od najbardziej okazałych budynków miasta, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o jego wybitnych mieszkańcach. Widzieliśmy m.in. zespoły pofabryczne rodzin Poznańskich i Scheiblerów- niezwykły neobarokowy pałac Izraela Poznańskiego, obiekty pofabryczne „Manufaktura” i „Księży Młyn” oraz pałac pofabrykancki Karola Scheiblera, gdzie mieści się siedziba Muzeum Kinematografii. Dotarliśmy do centralnie położonego Placu Wolności z pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz ulicy Piotrkowskiej, jednego z najdłuższych deptaków Europy. Po drodze spotykaliśmy interesujące „murale”- grafiki na ścianach kamienic, których w Łodzi jest wiele, a wśród nich jeden z największych na świecie, przedstawiający alegorię Łodzi.

 Głównym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w „Łódzkiej Filmówce”. W trakcie wizyty zapoznaliśmy się z historią polskiego przemysłu filmowego oraz szczególną rolą jaką odegrała w nim Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, której absolwentami są dziś najsłynniejsi polscy twórcy sztuk audiowizualnych. Obejrzeliśmy krótkie filmy animowane zrealizowane przez studentów tej szkoły, byliśmy na planach filmowych, gdzie nagrywane są filmy, reklamy, teledyski i sztuki teatralne oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na słynnych schodach w „Filmówce”, gdzie w przerwach między zajęciami burzliwe dyskusje artystyczno- światopoglądowe prowadzili m.in. Roman Polański czy Andrzej Wajda. Wizytę w tej legendarnej Szkole Filmowej zakończyliśmy obiadem w studenckiej stołówce. Pobyt w tym ośrodku kultury, filmu i sztuki był dla nas ciekawą przygodą.

  Małgorzata Pachuta 

Zielona szkoła

        W dniach 02-06.06 2014r. uczniowie klas II, IV,V i VI uczestniczyli w Zielonej Szkole w Ośrodku Wczasowo Kolonijnym „Węgielek” mieszczącym się w Ustroniu Morskim. Jest to malownicza miejscowość nadmorska położona w województwie zachodniopomorskim oddalona 13km od Kołobrzegu. Ośrodek, w którym mieszkali uczniowie naszej szkoły znajdował się zaledwie 30 metrów od plaży, dzięki czemu dzieci miały możliwość częstego podziwiania naszego, polskiego morza.

Program wycieczki był bardzo bogaty w różnorodne atrakcje. Uczestnicy zwiedzali między innymi latarnię morską w Gąskach, z której to podziwiali morze oraz widoki pobliskich miejscowości. Kolejną atrakcją był pobyt na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie. Mogli tam przejechać się bryczką, na wielbłądzie, koniu i zmierzyć się z bykiem na tzw. rodeo. Poza tym istniała możliwość wcielenia się w poszukiwaczy złota, za którego znalezienie przewidziana była nagroda.     Jednym z punktów zasługującym na szczególną uwagę był rejs statkiem, zwiedzanie ZOO w Człuchowie oraz spotkanie z piratami, którzy poprzez konkursy i zagadki przybliżyli życie i zwyczaje pirackie panujące niegdyś na statkach. Każdy uczestnik otrzymał od piratów pamiątkowy dyplom z nadanym mu pirackim imieniem. Poza tym uczniowie uczestniczyli w wielu aktywnościach fizycznych. Zamiast lekcji wychowania fizycznego na Zielonej Szkole dzieci pływały na basenie „Odyseja” oraz brały udział w wielu wycieczkach pieszych, m.in. udali się szlakiem do najstarszych dębów w Polsce. Jak również zwiedzili Kołobrzeg, o którym opowiadał i oprowadzał sympatyczny pan przewodnik. W tym mieście uczniowie zostawili również swoje marzenia, kto wie może kiedyś się spełnią. Dzieci zobaczyły też rynek w Toruniu, gdzie miały możliwość podziwiania pomnika Mikołaja Kopernika, a także posmakowania przepysznych pierników, z których słynie to miasto.

Wieczorami także dzieci nie miały czasu na nudę, gdyż czekało na nie wiele atrakcji m.in. zorganizowane było; ognisko, dyskoteka, spacery po plaży oraz różnorodne gry i zabawy sportowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczała również kuchnia ośrodka, która poprzez serwowanie różnorodnych potraw zaspokajała nawet najbardziej wybredne gusta.

Największym problem tej wycieczki był zbyt szybko upływający czas. Dostarczyła ona jednak wiele niezapomnianych wrażeń, które mam nadzieję, że zostaną na długo we wspomnieniach uczniów. W ramach przypomnienia sobie atrakcji Zielonej Szkoły zachęcam do obejrzenia zdjęć umieszczonych w fotogalerii.

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA