2013/2014 r.

Festyn Rodzinny 2014

31 maja odbył się w naszej szkole IV Festyn Rodzinny pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo”, nad którego przygotowaniem pracowało Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców pod kierunkiem Dyrektor Anny Madoń.

Po uroczystym otwarciu uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali programy artystyczne przygotowane pod czujnym okiem wychowawców. Przeprowadzone zostały konkursy i konkurencje sportowe z udziałem mam, tatusiów oraz ich pociech. Na scenie pojawił się również zespół absolwentów naszej szkoły „Re-ewolucja”, którzy dali muzycznego czadu.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, tipi, malowanie twarzy, grill, pierogarnia a Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową. Swoich możliwości można było również spróbować przy strzale z łuku dzięki Sekcji Łuczniczej z Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej dzieci vs rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Radzymina- Zbigniew Piotrowski, Przewodniczący Rady Miasta-Marek Brodziak, Wice-przewodnicząca Rady Miasta- Teresa Jóśk, Radna Anna Goryszewska, Radny Wojciech Chełchowski. Proboszcz Parafii w Słupnie Maksymilian Sowa i ksiądz Piotr Kluk. Wszyscy zakończyli festyn z uśmiechami na twarzach. 

Dziękujemy wszystkim SPONSOROM i RODZICOM bez pomocy, których ten festyn by się nie odbył.

Zajęcia bajkoterapii klasa III

29 kwietnia uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach bajkoterapii.  

Wysłuchali "Baśni o mądrej Katarzynie" oraz :

- zastanawiali się, co to znaczy być dobrym królem i królową;

- uczyli się rozwiązywać trudne problemy - tak jak to robiła królowa.

Każdy mógł przedstawić swoje rozwiązanie, siedząc na tronie i zaczynając swoją wypowiedź od słów: "Jestem mądry/a jak Katarzyna, wiem co zrobić..."

Podsumowaniem zajęć było koronowanie każdego dziecka na Króla/Królową Mądrości. Zajęcia przeprowadziła p.Beata Michalik - pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie.

pedagog szkolny Agnieszka Matejak

Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

     W dniu 8 maja 2014 roku zorganizowano w naszej szkole Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Radzymin, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, Zespół Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Zespół Szkół w Słupnie Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie, Zespół Szkół w Starych Załubicach Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Słupnie.

 

 Poziom uczestników okazał się być bardzo wyrównany, i każdy z nich wykazał się dużą wiedzą o naszym, niedawno wyniesionym na ołtarze, Rodaku. Najlepiej z pięćdziesięcioma dwoma pytaniami konkursowymi poradzili sobie:

 

1. Emilia Rosłon, Zespół Szkół w Starych Załubicach

 

2. Sandra Dziewulska, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie

 

3. Piotr Redlin, Zespół Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie

 

4. Kacper Konikowski, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Słupnie

 

5. Aleksandra Romańczuk, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie

 

 Było nam bardzo miło gościć koleżanki i kolegów i innych szkół, i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

                                                                                               Organizator konkursu, Paweł Małyszka

Katyń

28 maja 2014r uczniowie kl. V przedstawili uroczystą akademię "Katyń", podczas której nie zabrało recytacji pięknych wierszy i śpiewu piosenek, oraz faktów historycznych przekazanych przez narratora. W ten oto sposób uczczono pamięć ofiar  Katynia. Specjalną chwilę przeznaczono na wspomnienie o Władysławie Kupidurze, bo właśnie jego imię widnieje na Dębie Pamięci,  który rośnie przed naszą szkołą. Na zakończenie tradycyjnie uczniowie zapalili znicze pod Dębem Pamięci.

Jolanta Cholewa

Obchody "Święta Ziemi"

 Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole stały się świetną okazją do edukacji ekologicznej.

   Przedstawienie pt. „Ekologiczny teleexpress – Pięknie żyć” zaprezentowali uczniowie klasy IV, którzy okazali się zarówno świetnymi aktorami, jak też scenografami i twórcami tekstów ekologicznych piosenek do znanych melodii ludowych i współczesnych.

 Widzowie obejrzeli film z ukrytej kamery, z którego dowiedzieli się jak nie należy zachowywać się w lesie. Pani reporter przeprowadziła wywiad z drzewami Puszczy Białowieskiej, które były świadkami nagannego zachowania chłopców. Następnie dwa urocze misie: Łatek i Czekoladka ślubowały Matce Naturze, że będą dbać o Ziemię i uczyły nas segregować śmieci.

 Teleexpress przyjrzał się również temu, co dzieje się w kontenerze na śmieci oraz gościł pana burmistrza Jakuba Czystego, panią minister środowiska - Lucynę Zieloną oraz panią prezes Klubu Przyjaciół Środowiska- Karolinę Ratowalską. Wszyscy dostojni goście przekonywali widzów jak ważnym problemem są na świecie śmieci oraz jak istotna jest ich segregacja i recycling.

 Była też sonda uliczna, w której przechodnie byli pytani o to, jak można ograniczyć produkcję śmieci.Występ zespołu „Zieloni” z piosenką „My, Polacy” był prawdziwym hitem, a utwór ten zapewne trafi na szkolną listę przebojów…

 Nasze poczynania na scenie uwiecznione są na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

 Wychowawca klasy IV - Małgorzata Pachuta

 

 

 

Wieczór poezji Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej

27.03.14r reprezentaci kl. I - VI zaprezentowali na scenie Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie program poetycki pod hasłem "I kochaj ludzi, ziemię swą...". W ten sposób cała szkoła po raz drugi uczciła rocznicę śmierci poetki ziemi mazowieckiej Michaliny Chełmońskiej - Sczepankowskiej. Twórczość tej poetki - nauczycielki zafascynowała wszystkich uczniów i nauczycieli, dlatego postanowili obrać ją na patronkę naszej szkoły. Młodzi artyści przenieśli utwory poetki w świat współczesny przedstawiony w "ekranie telewizora". Prowadzący program wspaniale wczuli się w rolę dziennikarzy, sprawozdawców i recytatorów. Nie pominięto też reklam, podczas których prezentowano zagadki autorstwa ulubionej poetki. Oprócz zagadek usłyszeliśmy wiersze refleksyjne, o tematyce patriotycznej, religijnej i dydaktycznej. Michalina Chełmońska - Sczepankowska ma też w swoim dorobku utwory pisane prozą, które bawią i pouczaja czytelnika. Z wielkim zainteresowaniem widzowie słuchali czytanego przez uczniów opowiadania pt. " Ciastko z kremem". Wśród wielu widzów honorowymi gośćmi byli: p. Piotr Szczepankowski - Chełmoński wnuk i spadkobierca twórczości poetki. p. Teresa Jóśk - wice przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Radzymin, p. Anna Goryszewska - przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz sołtys wsi Słupno p. Jan Gawroński z małżonką. Zaprezentowany program widzowie przyjęli z wielkim uznaniem o czym świadczyły gromkie brawa i podziękowania.
Jolanta Cholewa

21 marca- Powitanie WIOSNY!!!

21 marca to kolejny, wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją naszej szkoły stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

Uczniowie rzetelnie przygotowali się do powitania wiosny. Wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym. Każda klasa wykonała kukłę Marzanny i transparent. Swoimi strojami dzieci prezentowały barwy wiosny:

Klasa VI ubrana była w stroje w kolorze niebieskim nawiązującym do strumyków i rzek,

Klasa V- kolor zielony symbolizujący trawy i drzewa

Klasa IV – czerwone tulipany

Klasa III- kwitnące krokusy

Klasa II- wiosenne żonkile

Klasa I – pachnące fiołki

A najmłodsi z grupy 0a i 0b – różowe pąki jabłoni. 

Następnie ruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Słupna. Towarzyszyły nam odgłosy instrumentów perkusyjnych, tub, gwizdków i radosnych okrzyków.

Po powrocie na teren szkoły każda klasa spaliła Marzannę i zaprezentowała przygotowane wiosenne okrzyki.

Ogłoszono wyniki konkursu „Dziwaczny Makijaż i Fryzura”-wygrała klasa IV. Nagrodą dla klasy był „Dzień bez pytania”. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Organizatorzy: klasa II z wych. Elżbietą Ząbek

Dzień Bezpiecznego Internetu kl.I kl.II

11 lutego 2014  roku  uczniowie  klasy I  i  II  wzięli  udział  w  zajęciach
z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, które prowadzili wychowawcy klas. Tegoroczne obchody realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.  

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Uczniowie obejrzeli serie kreskówek „Owce w sieci”, które w humorystyczny sposób pokazują zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Kreskówki odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

źródło: www.dbi.pl

                                                                                                  Natalia Jeleń-Bartosiewicz

 

"Kopciuszek" w wykonaniu uczniów kl.V

   03.02.2014r- w poniedziałek od rana w naszej szkole można było spotkać niecodziennych bohaterów ze świata baśni. To uczniowie klasy piątej zaprosili wszystkich na przedstawienie pt. "Kopciuszek". Warto dodać, że uczniowie Ci byli pomysłodawcami i autorami  tego scenariusza. Sami tez opracowali scenografię, muzykę i stroje, w których prezentowali się fantastycznie. 
Przedstawienie wszystkich zaskoczyło, albowiem aktorzy przenieśli " Kopciuszka" w świat współczesny. Dziewczynka miała okazję być nawet na szkolnej dyskotece. Akcja nawiązywała też do codziennych czynności, a Kopciuszek posiadała własny telefon komórkowy, który zgubiła zamiast pantofelka.

     Wielkie uznanie i wyrazy podziwu otrzymali aktorzy od widowni. Dyrektor szkoły p. Anna Madoń nie szczędziła im też gratulacji, miłych słów i podziękowań. Oklaskom nie było końca.

Jolanta Cholewa

Bal karnawałowy

28 stycznia w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Poprowadziły go Wróżki, które przybyły do nas z Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

W rytm znanych piosenek woziły muzycznym pociągiem po świecie wszystkie dzieci, które tego dnia były przebrane w piękne, ciekawe i różnorodne stroje. Wróżki zorganizowały również ciekawe konkursy, w których dzieci z radością brały udział. Przy tak wspaniałej zabawie czas minął bardzo szybko.

ZAPRASZAMY DO GALERII
                   

Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w klasie I

23 stycznia odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Było to wspaniałe rodzinne święto, na które swoich bliskich zaprosili uczniowie klasy I. Wnuczęta montażem słowno-muzycznym  podziękowały swoim Dziadkom za miłość, troskę, wsparcie, pomoc, a przede wszystkim za czas i wspaniałe chwile spędzone właśnie z nimi. Warto zaznaczyć, że każdy z uczniów wziął czynny udział w akademii. Dzieci same wybrały wiersze i piosenki, które chciały zaprezentować. Przygotowały również taniec, który nagrodzony został gromkimi brawami. Po części artystycznej uczniowie wręczyli prezenty w postaci własnoręcznie wykonanych ramek na zdjęcia, a potem Babcie i Dziadkowie mieli zadanie specjalne- musieli odnaleźć swoje portrety namalowane przez wnuczęta.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu. 

 Za słodki poczęstunek i możliwość pogawędki przy kawce i herbatce DZIĘKUJEMY, jak zwykle mocno zaangażowanym Rodzicom z „Trójki Klasowej”: Pani Annie Mańko, Pani Grażynie Tworek i Panu Olkowi Samoch. Za fotorelacje dziękujemy Pani Ilonie Tawkinowicz.  Zapraszamy do galerii.

                                                                           

                                                                                            wychowawca klasy I - Natalia Jeleń-Bartosiewicz

 

Szkolny Zespół Wokalny w kościele w Słupnie

W dniu 19 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach szkolnego zespołu wokalnego, wystąpili podczas niedzielnej mszy świętej w kościele parafialnym w Słupnie, z repertuarem kolęd i pastorałek. Mimo śnieżnej pogody i mrozu śpiew rozgrzewał i rozweselał słuchających. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Magdalena Kaczor

„Jasełka” uczniowskie w naszej szkole

W dniu 19 grudnia uczniowie klasy IV wystawili przedstawienia jasełkowe dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz zaproszonych gości.

W przygotowanym przedstawieniu Bożonarodzeniowym raz jeszcze przybliżyli oni nam to, co przeżyła Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Bożego Syna. Święta Rodzina szukając schronienia została odtrącona przez wielu nieżyczliwych ludzi i to zarówno współczesnych sobie jak i tych z czasów obecnych. Spotkała też ubogich bezdomnych, którzy we wzruszającej scenie dzieli się z nimi tym, co mieli. A wszystko po to, abyśmy - ci nawróceni i ci dobrego serca oraz my wszyscy „…wrócili jeszcze raz na chwilę do tamtych czasów i razem z tymi ludźmi klęknęli na progu tamtej betlejemskiej groty. Popatrzmy na nowo narodzonego Jezusa, to przecież ten sam, co w Tabernakulum. Dlatego Betlejem trwa do dziś a Jezus jest wśród nas tak samo obecny…” - to przesłanie chcieli przekazać nam wspaniali aktorzy z klasy IV. Dzięki zaangażowaniu dzieci udało się stworzyć nastrój umacniający wiarę w Boże Narodzenie a śpiew kolęd w wykonaniu wszystkich obecnych dodał splendoru tej uroczystej chwili.

Następnie pani dyrektor Anna Madoń złożyła wszystkim życzenia radości, pokoju i miłości, wyrażając nadzieję, iż te właśnie uczucia i wartości panować będą w szkolnych murach. Podziękowała również gościom za przybycie i uświetnienie naszej uroczystości: rodzicom naszych uczniów, emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły, księdzu Maksymilianowi Sowa - proboszczowi parafii Słupno, księdzu Piotrowi Kluk, sołtysowi wsi Słupno panu Janowi Gawrońskiemu oraz przedstawicielowi władz miasta i gminy Radzymin panu Markowi Brodziakowi. 

Jako kronikarz życzę, niech radość Bożego Narodzenia,

 będzie dla nas wszystkich otuchą, umocnieniem i pokojem,

 przyniesionym ludziom przez maleńkiego Jezusa

jako najpiękniejszy dar 

  Małgorzata Pachuta

Jasełka kl.I

 20 grudnia uczniowie klasy I zaprosili do szkoły Rodziców i swoich bliskich, aby przedstawić im jasełka pt. "Bóg się rodzi" . Było to naprawdę wyjątkowe widowisko w wykonaniu najmłodszych. Należy też wspomnieć o strojach wszystkich aktorów, które robiły duże wrażenie, a w przygotowaniu ich pomagali Rodzice. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Pasterze, Babcia i Dzieci. Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Scenografia z rozjaśnionym niebem, dodała spektaklowi prawdziwego uroku. Przedstawienie było uświetnione śpiewem kolęd i pastorałek. Wszystko to pomogło choć na chwilę - przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem publiczności. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia przybyłym gościom i rozdali upominki w postaci gipsowych aniołków i choinek z makaronu.

 


Światowy Dzień Pluszowego Misia kl.0b, kl.I

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Od ponad stu lat misie dodają dzieciom otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością. W naszej szkole bardzo hucznie obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy uczniowie kl.0-I przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.

Organizatorem imprezy w naszej szkole jest niezmiennie od paru lat pani Natalia Jeleń-Bartosiewicz, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji: historia pluszowego misia; Parada Misiów”, prezentacja multimedialna Misie znane i nieznane”; misiowe konkursy”: (wyjadanie miodku czyli „małe co nieco”, „misiowa łapa”; nauka misiowych wierszyków”; misiowe bajki”; misiowe masażyki”;misiowe piosenki”;  „misiowe zagadki”. Na zakończenie dzieci tańczyły przy "misiowej muzyce".

Największym zaskoczeniem dla dzieci był list od Kubusia Puchatka, który podczas zabawy przyniósł listonosz. Miś napisał do dzieci wiele ciepłych słów a w załączniku przesłał słodki miodek.

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

 W piątek 8 listopada 2013 roku pieśnią i wierszem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie uczcili 95 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzruszającą, pełną wspaniałych utworów literackich naszych poetów, przeplatanych historyczną narracją i patriotycznymi pieśniami akademie zatytułowaną „Żeby Polska była Polską” obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Recytującym wiersze artystom z zaciekawieniem przyglądał się zza barw naszej narodowej flagi Orzeł w szczerozłotej koronie stanowiący dekorację przedstawienia. Młodzi artyści z werwą i nie małym już kunsztem przedstawili zebranym najważniejsze wydarzenia historyczne mówiące o naszej polskiej niełatwej drodze do odzyskania niepodległości, o walce i niegasnącej mimo przegranych narodowych powstań nadziei, że „ chcieć to móc” Pani Dyrektor Anna Madoń dziękując uczniom za tak wspaniałe przypomnienie chwil minionych zaprosiła do obejrzenia przygotowanej mini wystawy zawierającej Kronikę Niepodległości (lata 1914 -1923) biogramy twórców odrodzonej po 123 latach niewoli Rzeczypospolitej oraz graficzne wizerunki zmieniającego się na przestrzeni wieków naszego narodowego godła – dumnego Białego Orła w koronie. Pani dyrektor jednocześnie zaprosiła uczniów klas IV- VI do wzięcia udziału w najbliższych dniach w przygotowanych specjalnie na tą okazję konkursach wiedzy. Akademię przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem dyrektor p. Anny Madoń, p. Małgorzaty Pachuty i p. Grzegorza Jelenia.

Towarzyski mecz piłki nożnej

Dnia 21 października uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki nożnej z chłopcami z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce. Mecz toczył się w bardzo przyjaznej atmosferze, a zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny(18:1). Organizator meczu p. Jacek Rosłon serdecznie gratuluje postawy obu drużynom, a szczególnie tej zwycięskiej.

I GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MICHALINY CHEŁMOŃSKIEJ-SZCZEPANKOWSKIEJ

„Daj jak najwięcej dobra”- poznajemy wiersze poetki Mazowsza

                   I GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI

             MICHALINY CHEŁMOŃSKIEJ-SZCZEPANKOWSKIEJ 

     Dnia 17 października 2013r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski. Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Radzymin. Wiersze recytowało 56 osób w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, klasy II-III oraz klasy IV-VI. Organizacją i przygotowaniem konkursu zajęli się nauczyciele i uczniowie Szkoły podstawowej nr 2 w Słupnie. Chcieli oni bowiem w ten sposób rozpowszechnić poezję tej nieznanej, skromnej poetki ziemi mazowieckiej.

     Twórczość Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej przypada na pierwszą połowę XX wieku. Wiersze poetki- według uniwersyteckich znawców- miały i mają dobroczynny wpływ na umysły i charaktery dzieci i młodzieży. Poezja ta jest wciąż aktualna, ponieważ pełna jest piękna , natury i optymistycznego nastawienia do świata. Nasycona jest głęboką myślą i walorami wychowawczymi. Na 50-letni dorobek poetki składa się ok. 1500 wierszy, ponad 100 opowiastek i tyleż utworów scenicznych.  Michalina Chełmońska-Szczepankowska była nie tylko poetką, ale też nauczycielką małych szkółek wiejskich w trudnych pionierskich latach 1909-1932 na terenie Mazowsza. Jej postać może być bogatym i przekonywującym wzorem dla wszystkich nauczycieli i wychowawców.

       To co czyniła, ucząc wytrwale m.in. języka polskiego, matematyki, historii, geografii i miłości do Ojczyzny było bardzo owocne i pozostawiło głęboki ślad w życiu dzieci, młodzieży i dorosłych środowiska, w którym żyła.  Dlatego też pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie czynią starania, aby Michalina Chełmońska-Szczepankowska została patronem ich szkoły. Jednym z działań jakie podjęła szkoła w celu rozpropagowania jej poezji była organizacja konkursu recytatorskiego.

    Honorowy patronat nad konkursem objął pan Zbigniew Piotrowski- Burmistrz Radzymina. W gronie szacownego jury zasiedli: pani Aleksandra Rutkowska- Szwed – filolog, pan Piotr Szczepankowski-Chełmoński – wnuk poetki oraz pan Jan Gawroński – sołtys wsi Słupno.

Recytacje uczestników były na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, co sprawiło nie mało problemów komisji konkursowej w wyłonieniu laureatów. Nagrody dla zwycięzców ufundował wnuk poetki, a były nimi tomiki poezji. Pan Piotr był bardzo wzruszony piękną interpretacją wierszy swojej babci.

Słów uznania nie szczędził też burmistrz Radzymina – pan Zbigniew Piotrowski, który gorąco gratulował uczestnikom konkursu wysokiego poziomu ich występów. Pan Burmistrz dziękował również pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie – Annie Madoń za zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Laureatami I Gminnego Konkursu Recytatorskiego poezji Michaliny Chełmońskiej –Szczepankowskiej zostali:

W kategorii klasy O-I

I miejsce         Tomasz Seredyński- Zespół Szkół w Starych Załubicach

II miejsce      Aleksandra Ordyniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

III miejsce    Wiktoria Bielińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem

wyróżnienie  Zuzanna Królik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

 

W kategorii klasy II-III

I miejsce          Aleksandra Brodziak – Szkoła Podstawowa w Nadmie

                                Norbert Stromecki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

II miejsce        Maja Małek – Zespół Szkół w Radzyminie

                                 Cezary Polak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem

III miejsce       Paulina Król – Zespół Szkół w Załubicach

wyróżnienie   Aleksandra Cichy – Szkoła Podstawowa nr1 w Radzyminie

                                 Zuzanna Antoniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

 

W kategorii klasy IV-VI

I miejsce          Jacek Borkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem

                                Martyna Jakubowska – Zespół Szkół w Słupnie

II miejsce        Natalia Korsak – Szkoła Podstawowa w Nadmie

III miejsce       Bartłomiej Bosek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie

wyróżnienie   Dominik Kucucha – Zespół Szkół w Słupnie

                                 Weronika Świderska – Zespół Szkół w Słupnie

                                 Patrycja Żochowska – Zespół Szkół w Radzyminie

Organizatorzy dziękują Kurierowi W za patronat medialny nad imprezą.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Slubowanie

11 października był ważnym dniem w życiu pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci z klasy I "wzięły ślub ze szkołą". Uczniowie zaprezentowali własne umiejętności recytatorskie, wokalne, ruchowe oraz wypiły eliksir mądrości. Nad przebiegiem konkurencji czuwały wróżki. Pierwszaki zdały egzamin na szóstkę! Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała wszystkich na uczennicę/ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie. Zadowoleni pierwszoklasiści odebrali pamiątkowy dyplom i legitymację. Rodzice i uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty. Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasie przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Część artystyczną przygotowała pani Natalia Jeleń-Bartosiewicz- wychowawca klasy I.

Dzień Ziemniaka w kl.I

Uczniowie kl. I z wychowawcą zorganizowali 27 września "Klasowy Dzień Ziemniaka". Dzieci poznały historię ziemniaka - skąd przybył do naszego kraju i jak stał się ulubioną potrawą Polaków. Dowiedziały się jak się je uprawia i jak mówimy na ziemniaki w różnych regionach Polski. Uczniowie rozwiązywali ziemniaczane krzyżówki i rebusy. Konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej były największą atrakcją. Dzieci wykonały "Ziemniaczanego Króla" z darów jesieni. Na zakończenie wszyscy świetnie bawili się przy piosenkach o jesieni.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Sprzątanie świata"

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji "sprzątania świata" w piątek 20 września 2013r. My- uczniowie klasy III wraz z naszą Panią postanowiliśmy posprzątać plac zabaw. Do placu zabaw przeszliśmy wzdłuż ulic: Szkolna, Gościniec i Chabrowa. Po drodze wszyscy zbieraliśmy porozrzucane śmieci. Cały plac zabaw również posprzątaliśmy. Do szkoły wróciliśmy ulicą Żeromskiego. Zebrane śmieci spakowaliśmy do dużych, czarnych worków. Po powrocie do szkoły czekała na nas nagroda za wykonaną pracę-kiełbaska z grila. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień.

opracowanie: Marcin Łukowski uczeń kl.III

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 roku Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Na inauguracji oprócz Uczniów klas I-VI, Grona Pedagogicznego, Dyrekcji Szkoły obecni byli również Rodzice, Dziadkowie oraz zaproszeni goście.

Pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły – Anna Madoń, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, który powierzył pani Annie Madoń funkcję dyrektora szkoły na kolejne 5 lat .

Przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Brodziak życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Następnie wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

W poniedziałek 2 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA