2012/2013 r.

Zakończenie roku szkolnego 2012-2013

Dnia 28 czerwca o godz. 11.00 rozpoczęło się w naszej szkole Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013. Pani dyr. Anna Madoń powitała przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wiceburmistrz Radzymina - Andrzej Siarna, ks. Maksymilian Sowa - proboszcz parafii Słupno oraz ksiądz Piotr Kluk.

Podsumowując rok nauki pani dyrektor wyraziła swoje zadowolenie z tak wysokich osiągnięć uczniów naszej szkoły. Wychowawcy klas I-III wyróżnili i 27 uczniów na 56 uczęszczających, natomiast w klasach IV-VI uczniowie uzyskali średnią ocen 4,28. Dużym sukcesem sportowym było zajęcie w ogólnej punktacji  III-go miejsca o Mistrzostwo Gminy Radzymin.

 Następnie uczniowie klasy VI po otrzymaniu z rąk wiceburmistrza Andrzeja Siarny świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej, przedstawili program artystyczny pt.: „Nie zapomnimy – dziękujemy”. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz rodzicom za owocną współpracę w mijającym roku szkolnym.

Wieczór poetycki poświęcony twórczości Michaliny Chełmońskiej-Szczepanowskiej

 18 czerwca 2013r w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z poezją. Uczniowie urzadzili wieczór poetycki poswięcony twórczosci poetki i nauczycielki Michaliny Chełmońskiej - Sczepankowskiej. Ta poetka zdaniem uczniów i nauczycieli jest najwłaściwszą kandydatką na patronkę naszej szkoły. Piękna recytacja wierszy, scenki rodzajowe oraz prezentacja na temat życia i twórczosci bohaterki wieczoru umożliwiła poznanie jej dorobku twórczego uczniom i przybyłym gosciom.  Swoją obecnosciaą zaszczycił nas wnuk poetki p. Piotr Sczepankowski - Chełmoński, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Radzymin p. Teresa Jósk, sołtys wsi Słupno p.Jan Gawroński oraz Rodzice i mieszkańcy Słupna. Oklaskom nie było końca.

 W dniu 13.06.2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 14 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Radzyminie. Uroczystość, przygotowaną przez pana Pawła Małyszkę i uczniów klasy VI, uświetniły między innymi oryginalne fragmenty przemówień Ojca Świętego oraz piosenki o naszym papieżu, w śpiew których bardzo chętnie włączali się uczniowie pozostałych klas. Ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II.

Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy szóstej:

I miejsce - Sylwia Chmielewska

II miejsce - Olga Rojek

III miejsce - Przemysław Pałaszewski.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

"Dobrze widzi się tylko sercem"

 „Dobrze widzi się tylko sercem” to tytuł przedstawienia jakie wystawili dla swoich rodziców i zaproszonych gości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie na deskach Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie w dniu 24 maja.

Tą drogą chcieli oni podziękować za trud wychowania i powiedzieć, że szczęście rodzinne jest największą radością na świecie, a miłość rodziny sprawia, że życie jest piękne. Były więc wzniosłe deklaracje, humorystyczny wątek, który rozbawił publiczność do łez. Dzieci odwiedził robot, który uzmysłowił im, jak ważna w domu jest rola mamy.

Świetna gra młodych aktorów, piękna scenografia i oprawa muzyczna sprawiły, że w pamięci rodziców występ ich pociech pozostanie na długo. Wszyscy aktorzy wkroczyli na scenę śpiewając piosenkę finałową i trzymając w dłoniach czerwone serca, co zrobiło na publiczności ogromne wrażenie. W tym uroczystym dniu podziękowanie za dobre serce od Grona Pedagogicznego i uczniów otrzymała Pani Dyrektor Anna Madoń. Opuszczający salę widowiskową goście, pełni emocji i wzruszeń jakie dostarczył spektakl dumnie nieśli unoszące się w górze symboliczne baloniki.

Wielkie gratulacje dla Pani Małgorzaty Pachuta i Pani Elżbiety Ząbek za przygotowanie tego wspaniałego widowiska.

W dniu 17 maja 2013r w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbył się Trzeci Powiatowy Konkurs Pieśni Papieskiej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Poprzedziły go eliminacje 18 kwietnia, w których wzięło udział ponad 90 uczestników, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Klaudia Bartosiewicz i Milena Barankiewicz z klasy VI. Do konkursu zakwalifikowała się Milena Barankiewicz. Poziom rywalizacji kategorii wiekowej klas IV-VI był bardzo wysoki , a wyłonienie zwycięzców spośród 20 osób dużym problemem dla jury. Udział w konkursie to, oprócz rywalizacji, bardzo bogate doświadczenie obcowania z piękną, różnorodną muzyką oraz wspomnienie tak ważnej dla nas wszystkich postaci Jana Pawła II.

Magdalena Kaczor

 8 maja 2013roku uczniowie klas VI i VI ,korzystając z gościnności pana Włodarczyka, w ramach lekcji muzyki zwiedzili jego pracownię w Słupnie. Mieli tu okazję zobaczyć wspaniałe, dziewiętnastowieczne oraz współczesne fortepiany, pianina, poznać ich ciekawe historie oraz wysłuchać i porównać brzmienie podczas mini koncertu jaki zaprezentował nam jeden z pracowników. Przede wszystkim jednak zainteresowanie uczniów wzbudziła opowieść i pokaz samej pracy przy renowacji instrumentów, mogli zobaczyć jak wyglądają elementy ich budowy, w jaki sposób powstaje i wydobywa się z nich dźwięki. Myślę, że doświadczenia z lekcji są bezcenne i niezapomniane. Gościnność i pasja z jaką p. Włodarczyk i jego współpracownik opowiadali o swojej ciekawej i jednocześnie trudnej, mozolnej pracy pokazały uczniom zupełnie inną, nieznaną dotychczas stronę muzyki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za gościnność.

Magdalena Kaczor

Konstytucja 3Maja

30 kwietnia 2013r. Uczniowie kl.V oraz kl.VI przedstawili koleżankom i kolegom montaż słowno-muzyczny pt.”Wiwat 3 Maja” poświęcony 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wierszem i piosenką przypomnieli znaczenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie tak ważnej ustawy. Uchwalenie konstytucji budziło nadzieje na uratowanie Polski przed całkowitą utratą niepodległości. Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem i uwagą obejrzeli występ, nagradzając artystów gromkimi brawami.

Dzień Ziemi

Prawie na całym świecie 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole dzieci również pamiętały o tym święcie. Klasa II przygotowała gazetkę o recyclingu oraz 19 kwietnia zaprosiła wszystkich uczniów do Królestwa Surowca Wtórnego. W przystępny i wesoły sposób zaznajomiła starszych i młodszych kolegów zasadami segregacji śmieci (temat bardzo aktualny!).
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do przedstawienia. Samodzielnie wykonali stroje. Wszyscy podziwiali Patryka - Butelkę i Patrycję - Gazetę. W przedstawieniu wzięła udział cała klasa.
Obsada:
Król - Mateusz Błażejowski
Królowa - Julia Petrulewicz
Królewna - Weronika Bialik
Królewicz - Michał Winniczenko
Błazen - Michał Stromecki
Minister - Wiktoria Banach
P. Butelka - Patryk Kosowski
Córeczka Buteleczka - Wiktoria Jachowska
Opakowania: Norbert Stromecki, Robert Filipowicz
P. Gazeta - Patrycja Strach
Narrator - Marcin Łukowski
Puszka - Dawid Średnicki
Poddani: Jaś Młynik, Michał Wydra, Wiktor Brzostek, Adrian Winek, EmilWięch
Herold - w zastępstwie Mateusza Giedki - Marcin Łukowski
Scenariusz przedstawienia przygotowała pani Małgorzata Pachuta.
Całość ogarnęła pani Joanna Madejska - Oksiuta
Pani Dyrektor Anna Madoń podziękowała aktorom i nauczycielkom za przygotowanie apelu, a do wszystkich uczniów zwróciła się z prośbą o stosowanie się do zasad segregacji śmieci i dbania o nasze środowisko.Oprócz scenki teatralnej odbył się tez konkurs na najciekawszy strój
recyklingowy. Starcie wygrał Wojtek Kaczorek z klasy I. Zachwycił jurorów ( rodziców, przedstawicieli klas i nauczycieli) torebką, w której znalazł się nawet papierowy smartphone. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. 

Zapraszamy do galerii!

Akademia

 Nie możemy zapomnieć - to motto programu artystycznego przedstawionego przez uczniów kl. IV i VI w dn 08.04 2013r. Wierszem i piosenką  uczcili pamięć tych, którzy zginęli za to, że byli Polakami.  Nie zabrakło też ważnych wiadomości historycznych związanych z wydarzeniami , które miały miejsce w Katyniu podczas II wojny  swiatowej.  Wśród wielu nazwisk wymienianych w tym dniu  honorowe miejsce  zajmował Władysław Kupidura. To właśnie jemu poświęcony jest Dąb Pamięci, który rośnie przed szkołą. Po akademii uczniowie kl. IV w towarzystwie nauczyciela historii p. Grzegorza Jelenia zapalili znicze pod tym Dębem czcząc w ten sposób pamięć ofiar Katynia.

opracowanie: Jolanta Cholewa

Powitanie wiosny

          Tradycyjnie 21 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste powitanie wiosny. Na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie zgromadzili się przed szkołą i wyruszyli, aby pożegnać zimę i powitać, tak bardzo wyczekiwaną wiosnę. I chociaż pogoda była jeszcze bardzo zimowa, wśród uczniów panował wiosenny nastrój. Idąc ulicami wokół szkoły wszyscy wydawali głośne okrzyki na cześć wiosny: Odejdź zimo już Ciebie nie chcemy. Przyjdź do nas wiosenko, na Ciebie czekamy”.

Po krótkim marszu uczniowie zgromadzili się wokół rozpalonego ogniska i oglądali prezentacje wykonanych na konkurs kukieł „Ekologicznej Marzanny”W ogłoszonym wiosennym konkursie wzięło udział osiem prac wykonanych indywidualnie oraz trzy prace wykonane grupowo. Wszystkie były bardzo pomysłowe, oryginalne, w całości wykonane z materiałów ekologicznych i wszystkie zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Poszczególne miejsca zostały przyznane następująco:

I miejsce – Julia Broda z kl. I

II miejsce – Maja Adamiak z kl. I, Olesia Dubowych z kl. I

III miejsce – Natalia Jul z kl. I, Wojciech Kaczorek z kl. I, Bartosz Ordyniak z kl. III a

oraz praca grupowa uczniów z k. II – Julii Petrulewicz, Wiktora Brzostek, Wiktorii Jachowskiej

Wyróżnienie otrzymali:

Zuzanna Antoniak z kl. I

Jakub Konopa z kl. I

Michał i Marcin Ostrowscy z kl. I

oraz uczniowie z oddziału „O” B

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

Punktem kulminacyjnym całej uroczystości było spalenie kukieł Marzanny i ostateczne pożegnanie się z zimą (mamy nadzieję, że nie tylko z tą kalendarzową).

Bal karnawałowy

22 stycznia w naszej szkole odbył się BAL KARNAWŁOWY. Uczniów z klas młodszych (0-III) do tańca zapraszały Wróżki, które przybyły do nas z Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

W rytm znanych piosenek woziły muzycznym pociągiem po świecie wszystkie dzieci, które tego dnia były przebrane w piękne, ciekawe i różnorodne stroje. Wróżki zorganizowały również ciekawe konkursy m.in. taniec na gazecie, krzesełka, uśmiechnięta cytrynka, w których dzieci z radością brały udział.

Przy tak wspaniałej zabawie czas minął bardzo szybko. Pozostały wspomnienia i oczekiwanie na kolejny bal.

ZAPRASZAMY DO GALERII!                                       opracowanie: Joanna Madejska-Oksiuta

Zajęcia profilaktyczne kl.IIIa i IIIb

 Dnia 23 stycznia (środa) uczniowie obu klas trzecich uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez panią Monikę Wnuk z Zespołu Pedagogów „DEZYDERIA”. Tematem spotkania było „Budowanie zdrowych relacji z drugim człowiekiem”.

Uczniowie po wysłuchaniu opowiadania rozmawiali o uczuciach i emocjach towarzyszących im w różnych sytuacjach. Uczyli się je nazywać i odgadywać w zabawie „Kalambury”. Ponadto proponowane gry i zabawy takie jak: „Osoby, które lubią…”, „ Dzisiaj jestem…”, „Lubię, gdy…”, miały na celu ułatwić uczniom dostrzeganie emocji u innych oraz ich akceptowanie.

Celem prowadzonych rozmów było nabywanie umiejętności korzystania z własnego potencjału emocjonalnego w kontaktach z innymi (rówieśnikami, rodzicami, dorosłymi) oraz wykorzystywanie go do budowania pozytywnych relacji z ludźmi. Całości spotkania była okazją do poszerzania świadomości o towarzyszących nam emocjach, czyli w jaki sposób wykorzystywać emocje z pożytkiem dla siebie i innych.

Szkolny Zespół Wokalny gościnnie w kościele parafialnym

    W niedzielę 13. 01. 2013r uczniowie szkolnego zespołu wokalnego naszej szkoły zaśpiewali kolędy i pastorałki podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Słupnie. Mimo kłopotów z nagłośnieniem występ został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony brawami.

prowadząca zespół: Magdalena Kaczor

Jasełka szkolne kl.VI

      W dniu 21.12.2012r. klasa VI zaprezentowała uczniom i nauczycielom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom, przygotowane przez siebie jasełka.

        Historia w nich ukazana nie była typową ze stajenką, żłóbkiem i Jezuskiem. Akcję rozpoczyna scena z piekła, w której diabły Boruta i Rokita przy butelce wódki planują sposób „organizacji” świąt dla ludzi na Ziemi. Następnie pojawiają się anioły (swoja drogą bardzo zgrabne), Śmierć i Święty Mikołaj, którzy podejmują się ratowania ludzi i Bożego Narodzenia. Głównym miejscem akcji jest dom i mieszkająca w nim rodzina. Kolejne sceny ukazujące zwykłe, codzienne sytuacje, żartobliwe teksty wplecione w dialogi ukazały nam wszystkim prawdę o dzisiejszym świecie. Skłoniły do refleksji i zastanowienia nad tym co powinno być ważne zarówno w samych świętach jak i w naszym życiu, że pośpiech, pęd za rzeczami materialnymi, brak czasu dla siebie nawzajem prowadzi jedynie do nerwowych sytuacji, kłótni i łez. Na szczęście brawurowa akcja aniołów i Mikołaja ratuje sytuację. Ludzie w porę dostrzegają prawdziwe znaczenie świąt – narodziny Jezusa w ich sercach, co przynosi pokój, radość i miłość całej rodzinie.

Przy wspólnie odśpiewanej kolędzie tego właśnie życzyli sobie nawzajem na nadchodzące święta i cały Nowy Rok 2013 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wyrazy uznania należą się wszystkim aktorom z klasy VI, którzy stanęli na wysokości zadania, opanowali naprawdę trudne i długie teksty oraz przygotowali zabawne kostiumy.

Magdalena KaczorŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, boczy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Od ponad stu lat misie dodają dzieciom otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością.

W naszej szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia w poniedziałek 26 listopada. Tego dnia wszystkie dzieci z kl.0-III przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Imprezę prowadzili uczniowie kl. IIIa.

Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia; zaprezentowały swoje misie, wysłuchali opowieści o misiowych bohaterach”, uczestniczyli w misiowych konkursach”, uczyli się misiowych wierszyków”, oglądali misiowe bajki”; nauczyli się misiowych masażyków”; śpiewali misiowe piosenki”, odpowiadali na „misiowe zagadki”. Na zakończenie dzieci tańczyły przy "misiowej muzyce" -oczywiście ze swoimi misiami.

Największym zaskoczeniem dla dzieci był list od Kubusia Puchatka, który podczas zabawy przyniósł listonosz. Miś napisał do dzieci wiele ciepłych słów, a w załączniku przesłał słodki miodek.

  ZAPRASZAMY DO GALERII!

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie! ;)

organizatorzy: Małgorzata Pachuta i Natalia Jeleń-Bartosiewicz

 

"Śniadanie daje moc" kl.III a

8 listopada 2012 r. uczniowie naszej klasy - IIIa z wych. Natalią Jeleń-Bartosiewicz zorganizowali wspólny posiłek w Dniu Zdrowego Śniadania. Organizatorem programu "Śniadanie daje moc" jest Partnerstwo dla Zdrowia - koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Jego celem jest promowanie zdrowego odżywania. W akcję włączyło się wiele klas w całej Polsce.

Wspólnie przygotowaliśmy salę i dekoracje stołu. Po umyciu rąk zabraliśmy się za przygotowanie zdrowego śniadania. Były warzywne i owocowe sałatki, kanapki, zdrowe napoje. Fajnie było wspólnie  zjeść najważniejszy posiłek dnia. Mieliśmy frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków. Dowiedzieliśmy się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Nasza klasa przystąpiła do konkursu na reportaż. Dokumentację w postaci prezentacji wysłaliśmy do organizatorów akcji „Śniadanie daje moc”.

Zapraszamy do galerii!

opracowanie: uczniowie  kl.IIIa

Halloween kl.IIIa

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. Uczniowie naszej klasy 31 października skupili się na tradycji anglosaskiej i urządzili obchody Halloween.

Zaczęliśmy od przygotowania dekoracji. Namalowaliśmy obrazy i plakat związany z tym świętem. Zrobiliśmy dekoracje z wyciętych dyni i zapaliliśmy świeczki. Nasza Pani Natalia Jeleń-Bartosiewicz przygotowała informacje o tradycji obchodzenia święta Halloween, czyli skąd się wywodzi, w jakich krajach jest najhuczniej obchodzone i jakie tradycje, zabawy, przysmaki towarzyszą obchodom tego święta . Następnie wszyscy uczniowie naszej klasy brali udział w zabawach i konkursach. Bawiliśmy się świetnie. Była to również ciekawa lekcja, która pozwoliła nam poznać inną kulturę.

Zapraszamy do galerii!

opracowanie: uczniowie kl.III a

Ślubowanie kl.I

12 października 2012 r. „Pierwszaki” złożyli uroczyste ślubowanie. Przygotowania do występu trwały kilka tygodni pod okiem wychowawczyni pani Elżbiety Ząbek. Dzieci z dumą recytowały zapamiętane wierszyki i z uśmiechem na twarzy śpiewały piosenki. I choć do szkoły chodzą od zaledwie kilku tygodni, już wiedzą, jak należy zachowywać się na lekcji i kim jest Polak mały. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie, każde z nich musiało wypić szklankę soku z cytryny jako symbol szkolnych niepowodzeń, które należy znosić z uśmiechem na twarzy. Rodzice z dumą patrzyli na występ swoich pociech i nie ukrywali wzruszenia. Pani dyrektor Anna Madoń pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie. Wychowawczyni rozdała pierwszy dokument – legitymację szkolną. Dzieci otrzymały również dyplomy i upominki. Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich obecnych na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii!

opracowanie: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

II Świeto Pieczonego Ziemniaka

27 września w naszej szkole odbyło się II Święto Pieczonego Ziemniaka.  Imprezę zorganizowali i poprowadzili uczniowie kl.IIIa pod kierunkiem pani Natalii Jeleń-Bartosiewicz. Przygotowali wiele atrakcji. Dzieci wysłuchały historii ziemniaka, śpiewały piosenki i nauczyły się wspólnych tańców. Każda grupa wykonała na dużym arkuszu papieru "Ziemniaczanego Króla" korzystając z darów natury. Wszyscy wzięli udział w  konkurencjach sportowych z ziemniakiem w roli głównej. Uczniowie przygotowali prace przestrzenne z ziemniaków, które można było obejrzeć na wystawie pt. „Ziemniaczek–cudaczek”. Po zakończeniu turnieju rozpoczęła się wspaniała ziemniaczana uczta. Dzieci zajadały się ziemniakami i kiełbaskami na łonie natury, słuchając piosenek o tematyce jesiennej.  Każdy mógł wykonać dowolną pracę z przygotowanych ziemniaczanych stempli.

Dziękujemy  państwu Ewie i Grzegorzowi Ślepowrońskim za ufundowanie ziemniaków.

Zapraszamy do galerii!

organizator: Natalia Jeleń-Bartosiewicz

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA