Podróże małe i duże

W FOLDERACH ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE O WYCIECZKACH W DANYM ROKU SZKOLNYM . ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO GALERII ZDJĘĆ!

Wycieczki szkolne odgrywają ogromną rolę w procesie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Są stałym i ważnym elementem pracy każdego nauczyciela i wychowawcy, dlatego sposób organizacji tej formy pracy znalazł odzwierciedlenie w aktach prawnych, a także w nowych programach edukacyjnych, które zalecają prowadzenie zajęć  w terenie oraz organizowanie wycieczek szkolnych i zajęć wyjazdowych w tak zwanych „zielonych szkołach”. Dobrze przygotowane wycieczki szkolne i inne formy działalności krajoznawczo – turystycznej wzbogacają pojęcie dzieci i młodzieży o własnym regionie i kraju. Umożliwiają poznanie dziedzictwa kulturowego, kształcą różnorodne praktyczne umiejętności i przyczyniają się do integracji grupy. Pozwalają na realizację celów poznawczych, wolicjonalnych i afektywnych oraz stwarzają ciekawe warunki realizacji ścieżek przedmiotowych.

<<   Listopad   >>