2011/2012 r.

Dnia 13 czerwca 2012 r., w XIII rocznicę wizyty Jana Pawła II w Radzyminie, odbyła się akademia upamiętniająca to bardzo ważne w dziejach naszej społeczności wydarzenie.
Klasa VI
pod kierunkiem pana Pawła Małyszka przygotowała program artystyczny nawiązujący do licznych wizyt Ojca Świętego w naszej ojczyźnie.

Wręczono także nagrody dla zwycięzców "Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II".
Trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice klasy VI:
 - Aleksandra Tworek,
 - Patrycja Matusiak,
 - Paulina Gajewska.
Laureatki otrzymały pięknie wydane albumy i dyplomy. Gratulujemy!
I Mistrzostwa Gminy Radzymin w Tabliczce Mnożenia

6 czerwca 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Mistrzostwach Gminy Radzymin w Tabliczce Mnożenia, które zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.
Reprezentowali nas:
uczniowie kl. III - Wiktoria Krupa, Dominika Siemieńczuk,
                              Michał Sikora, Patryk Cejko

uczniowie kl. IV - Aleksandra Kaczor, Zuzanna Rychlik,
                              Dawid Banaszek, Darek Giera.

Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach:
"Krzyżak"
, "Olimpijczyk", "Prymus" i "Szeryf".

Bardzo zacięta rywalizacja przyniosła naszej szkole II miejsce.
Do zwycięzców zabrakło jedynie 2 punktów.
Indywidualnie uczniowie zajęli:
I miejsce w kategorii klas IV -  Aleksandra Kaczor i Dawid Banaszek
 III miejsce w kategorii klas III -  Michał Sikora.
Mistrzostwa były okazją do świetnej zabawy i integracji wszystkich uczestników.

opiekun: Magdalena Kaczor

Festyn Rodzinny

Pod hasłem "Rodzina na sportowo” odbył się w naszej szkole III Festyn Rodzinny, nad którego przygotowaniem pracowało Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców pod kierunkiem dyrektor Anny Madoń.

Po uroczystym otwarciu uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali programy artystyczne przygotowane pod czujnym okiem wychowawców. Przeprowadzone zostały konkursy i konkurencje sportowe z udziałem mam, tatusiów oraz ich pociech.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie twarzy a dla rodziców grill i kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami. Spore zainteresowanie bez względu na wiek wzbudziła obecność strażaków OSP Radzymin i ciężkiego samochodu gaśniczego Scania, a także pary pięknych koni, które udostępnił do przejażdżki Krzysztof Matusiak ze Stowarzyszenia im. II Szwadronu 11. Pułku Ułanów Legionowych. Imprezę uświetnił pokaz tańca w wykonaniu tancerek z radzymińskiej Fanaberii, pokaz karate i kickboxingu w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej dzieci vs rodzice. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy mieli uśmiechy na twarzach.

Dziękujemy wszystkim SPONSOROM i RODZICOM bez pomocy, których ten festyn by się nie odbył.

ZAPRASZAMY DO GALERII!

opracowanie: Natalia Jeleń

"Bezpieczna droga do szkoły"

21 maja Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizował w naszej szkole prezentację filmu edukacyjnego i  pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie w ramach konkursu "Bezpieczna droga do szkoły".
Przekazane zostały informacje dotyczące zasad odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach.
Policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji omówili tematykę zawartą w zaprezentowanym materiale, a tym samym przybliżyli uczniom zagadnienia poruszane w filmie "...tak, chcę być bezpieczny" w poszczególnych blokach tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.
Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "MEDITRANS" SPZOZ w Warszawie zorganizowali pokaz pierwszej pomocy na fantomie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie roweru, podręcznik "Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa" oraz elementy odblaskowe.
Dla uczniów kl. I-III odbył się konkurs plastyczny "Mój własny, nowy znak drogowy".
Oto jego wyniki:
kl.I         I miejsce - Weronika Bialik
             II miejsce - Wiktoria Banach
            III miejsce - Michał Winniczenko
kl.II        I miejsce - Paweł Kulikowski
             II miejsce - Sylwia Filipowicz
            III miejsce - Kacper Banaszek
kl. III      I miejsce - Martyna Pachuta
             II miejsce - Daria Aronowska
            III miejsce- Kacper Ślepowroński
 
       
Dla uczniów były to niezapomniane zajęcia.
Dziękujemy organizatorom!


opracowanie: Natalia Jeleń

Dzień Bibliotekarza w Miejskiej Sali Koncertowej

8 maja uczniowie kl. IIa wystawili w Miejskiej Sali Koncertowej spektakl pt. "Ambaras w świecie bajek" z okazji Dnia Bibliotekarza. Świetnie zagrane  humorystyczne scenki łączące perypetie różnych postaci z bajek dostarczyły widzom wielu wrażeń. Zmieniająca się dekoracja i doskonale dobrana muzyka wzbogaciła spektakl.
Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Madoń złożyła życzenia wszystkim obecnym bibliotekarzom a dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność.

Informacja o wydarzeniu    
 http://www.radzymin24.info/aktualnosci/kolejny-udany-wystep-w-wykonaniu-uczniow-ze-slupna
oraz na stronie Biblioteki Publicznej http://www.bibliotekaradzymin.pl/index.php?sel_odd=CEN&page=2&spage=1&syear=2012&stype=1&id=57

opracowanie: Małgorzata Pachuta

Dnia 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi. To światowe święto przypada 22 kwietnia, a w Polsce obchodzone jest od 1990 roku. To dzień, którego głównym celem jest podnoszenie wiedzy ekologicznej wśród małych i dużych mieszkańców naszej planety. Tym razem klasa II b, jako organizator tego święta, przygotowała dla całej szkoły kilka atrakcji. Już po wejściu do szkoły uczniowie na tablicy informacyjnej mogli przeczytać, w jakim czasie rozkładają się niektóre śmieci w naturalnym środowisku, np.: ogryzek – 5 tygodni, a szklana butelka – 4000 lat.

Następnie odbyło się spotkanie z panem leśniczym, Konradem Szałkowskim z Chorowej Góry, który opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci dowiedziały się także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy, a inne gromadzą zapasy. Podczas tego spotkania rozstrzygnięty został konkurs pt. „Zaproszenie do czystego lasu”.

W kategorii praca plastyczna 

I miejsce zajęli Natalia Ostrowska i Patryk Kosowski,

II miejsce Marcin Łukowski i Jan Młynik,

III miejsce Martyna Pachuta.

W kategorii rymowanka ekologiczna

I miejsce zajęli Patryk Kosowski i Miłosz Kossakowski,

II miejsce Wiktoria Krupa,

III miejsce Michał Sikora i Natalia Wytrykus.

Na zakończenie przedstawiono „Bajkę o Jasiu Śmiecialskim”. Inscenizacja oparta była na znanej wszystkim „Baśni o Jasiu i Małgosi”, tyle tylko, że tym razem główny bohater – Jaś naśmiecił w lesie i musiał wykonać kilka zadań wymyślonych przez leśne zwierzęta jako zadośćuczynienie swojego złego zachowania. Całość miała na celu uświadomienie konieczności dbania o naszą Ziemię, gdyż „jest to dom dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.

 opracowanie: Justyna Smoczyńska

Akademia z okazji 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

19 kwietnia w naszej szkole zorganizowana została akademia z okazji 72 rocznicy mordu w Katyniu. Uczniowie klasy piątej – pod przewodnictwem pani Jolanty Cholewy i pana Grzegorza Jelenia – oraz chór – pod batutą pani Magdaleny Kaczor – dostarczyli nam wielu informacji o zbrodni katyńskiej. Zrobili to za pomocą wierszy, najróżniejszych tekstów, a także pięknych piosenek, przy których z niejednego oka pociekła łza. Na koniec głos zabrał pan Grzegorz Jeleń, który dopełnił przygotowaną część artystyczną krótką pogadanką na temat Katynia. Podsumowując – było to naprawdę pouczające przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim artystom i nauczycielom ich wspierającym za poświęcony czas.

 Patrycja Matusiak, ucz. kl.VI

"Nie cały umieram..." Miesterium Wielkanocne kl.IIa

2 kwietnia uczniowie kl. II a pod kierunkiem pani Natalii Jeleń wystawili Misterium Wielkanocne pt. "Nie cały umieram..." opowiadające o męce i zmartwychwstaniu Jezusa. Piękna scenografia i rekwizyty,doskonała gra aktorska oraz idealnie dobrany podkład muzyczny sprawiły, że licznie przybyli rodzice i dziadkowie w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem obejrzeli fabularyzowaną historię ostatnich chwil życia na ziemi Jezusa jako człowieka. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz Maksymilian Sowa, ks. Piotr Kluk, Dyrektor Anna Madoń, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły.

Na zakończenie uczniowie przypomnieli o 7 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II słowami:
„Zszedłeś z tego świata 2 kwietnia 2005 roku jak Wielki Aktor ze sceny,

który najlepiej zagrał scenariusz napisany przez samego Boga.
Lud oklaskami Tobie podziękował i nazwał Wielkim i Świętym.

Orędowniku Nasz w niebie uproś moc wielką 
abyśmy czerpali z Twego scenariusza i dobrze zagrali go na scenie życia”.

Po złożeniu życzeń wszyscy goście otrzymali świąteczne upominki.

Informacja o wydarzeniu również na stronie radzymin24.info  http://www.radzymin24.info/aktualnosci/o-zmartwychwstaniu-jezuca-w-rocznice-smierci-jana-pawla-2

Powitanie wiosny

ORGANIZATORZY IMPREZY

321 marca uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły oficjalnie pożegnali zimę. Wyruszyliśmy WESOŁYM KOROWODEM prowadzonym przez Panią Dyrektor Annę Madoń ulicami Słupna. Uczniowie w kolorowych strojach, z kwiatami w rękach maszerowali wykrzykując wiosenne hasła. Gdy wróciliśmy na teren szkoły spaliliśmy "Marzanny". Wiosenny nastrój dopełniły wiersze i piosenki.  Na zakończenie upieczone zostały kiełbaski.
Impreze zorganizowali uczniowie kl. I pod okiem wychowawcy Pani Joanny Madejskiej-Oksiuta.

Dziękujemy!

"Jeszcze o kiobietach...pół żartem, pół serio..." w Miejskiej Sali Koncertowej. kl.III i kl.VI

„Kobieta to temat rzeka. Jej psychika to wielki, gęsty las – wielu w nim zbłądziło śmiałków!”- to jedno z wielu określeń „płci pięknej”, jakie zostało przytoczone na spektaklu wystawianym przez uczniów naszej szkoły w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klas III i VI w swoim przedstawieniu ukazali „pół żartem, pół serio” rolę kobiety na przestrzeni dziejów. Już para rodem z raju , a więc Adam i Ewa uświadomiła nam różnicę w odbiorze rzeczywistości między kobietą i mężczyzną. Pełne humoru i świetnej gry aktorskiej naszych młodych talentów scenki, przedstawiały w kolejnych odsłonach portret kobiety i jej pozycję w „męskim” świecie. Spektakl wzbogaciła oprawa muzyczna o kobietach i dla kobiet, a wróżka Esmeralda umożliwiła naszym Paniom z Grona Pedagogicznego poznanie samych siebie.

 

Satyryczne scenki, ciekawostki i sentencje kobiet dotyczące oraz występy zespołów tanecznych wywoływały salwy śmiechu i były nagradzane gromkimi brawami. Gra aktorska, zamysł reżyserski oraz kostiumy i scenografia zyskały słowa uznania Pani Dyrektor oraz Grona Pedagogicznego naszej szkoły. Na pamiątkę rajskiego spotkania Adama i Ewy szanowne Panie otrzymały jabłuszka ufundowane przez Państwa Ślepowrońskich. Swoją obecnością uświetniły naszą uroczystość Radne MiG Radzymin: pani Elżbieta Darka oraz pani Halina Bonecka.

 

Dziękujemy Pani Małgorzacie Pachuta i Pani Elżbiecie Ząbek za przygotowanie tego wspaniałego widowiska a Pani Agnieszce Matejak za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Gratulujemy również młodym aktorom!

 

Opracowanie: Natalia Jeleń

 Informacja o wydarzeniu również na stronie: http://www.radzymin24.info/aktualnosci/mlodziez-z-sp-nr-2-w-slupnie-z-humorem-o-kobietach

oraz na stronie Biblioteki Publicznej MiG Radzymin http://www.bibliotekaradzymin.pl/index.php?sel_odd=CEN&page=2&spage=2&stype=1&syear=2012&id=91

"Czerwony kapturek..." w Niepublicznym Przedszkolu Calineczka w Słupnie

Na zaproszenie Pani Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Calineczka" w Słupnie uczniowie kl. IIa pod kierunkiem pani Natalii Jeleń wystawili spektakl "Czerwony kapturek szuka księcia". Młodzi aktorzy pierwszy raz występowali dla przedszkolaków wiec było to dla nich prawdziwe wyzwanie. Poradzili sobie z nim fenomenalnie. Maluchom bardzo się podobało. Mimo małych rączek publiczności brawa były ogromne. W podziękowaniu za wysęp dzieci otrzymały słodkie upominki. Ciocie z przedszkola pogratulowały uczniom naszej szkoły talentów aktorskich i zaprosiły do odwiedzenia "młodszych" z nowym repertuarem.

"Czerwony Kapturek szuka ksiecia" w Miejskiej Sali Koncertowej kl.IIa

24 lutego uczniowie kl.II a pod kierunkiem pani Natalii Jeleń kolejny raz pojawili się na deskach Miejskiej Sali Koncertowej im. F.Chopina w Radzyminie. Spektakl  został wystawiony w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Historia Czerwonego Kapturka jest znana wszystkim. Jednak tym razem celem Kapturka nie było zaniesienie koszyczka do Babci lecz znalezienie księcia, którego poznała na chacie. Humorystyczne dialogi, śmieszne stroje, zabawne sytuacje i zaskakujące zakończenie sprawiały, że zgromadzona publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie niosło ze sobą "morał prosty a niektórym znany-uważać trzeba z kim na czacie się umawiamy". 

Informacja o wydarzeniu na stronie http://www.radzymin24.info/aktualnosci/czerwony-kapturek-na-dzien-bezpiecznego-internetu

oraz na stronie Biblioteki Publicznej w Radzyminie http://www.bibliotekaradzymin.pl/index.php?sel_odd=CEN&page=2&spage=2&stype=1&syear=2012&id=89

Bal karnawałowy

16 lutego odbył się BAL KARNAWAŁOWY. W szkole zrobiło się kolorowo. Stroje były piękne i perfekcyjnie wykonane. Zaroiło się od księżniczek, wróżek, rycerzy, różnych stworów i dziwadeł oraz różnego rodzaju zwierząt. Niektórzy byli nie do poznania inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Humor wszystkim dopisywał.  Bal brawurowo prowadziły Piękne Wróżki z Miejskiej Sali Koncertowej im. F.Chopina w Radzyminie a do tańca grał Pan Michał. Były korowody, kółeczka, tańce w parach i liczne konkursy. Z głośników leciały znane przeboje.

Zapraszamy do galerii!

GALERIA  KL. O  -I

 


GALERIA  KL. II - III

GALERIA  KL. IV - VI

Spotkanie autorskie z Panią Wandą Chotomską

 7 lutego br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zorganizowała spotkanie w ramach projektu "Książki czytać chcemy więc pisarzy poznajemy" współfinansowanego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013. Tym razem z najpopularniejszą współczesną autorką wierszy i piosenek dla dzieci, scenarzystką i dziennikarką. Wanda Chotomska jest laureatką wielu konkursów literackich oraz Damą Orderu Uśmiechu. Otrzymała również nagrodę Prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży „Sztuka młodym”. Pisarka spotkała się z uczniami kl.I-III naszej szkoły w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Słupnie. Spotkanie upłynęło pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Wanda Chotomska z wielką swobodą i humorem opowiadała o swojej twórczości, recytowała i czytała swoje utwory oraz odpowiadała na pytania uczniów. Na zakończenie spotkania ustawiła się bardzo długa kolejka po autografy. Autorka podpisywała swoje książki rymowaną dedykacją. Spotkanie na pewno bardzo głęboko zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Informacja o wydarzeniu i zdjęcia równiez na stronie Biblioteki Publicznej MiG Radzymin.

opracowanie: Natalia Jeleń

Przegląd Widowisk Jasełkowych w Miejskiej Sali Koncertowej.

 Uczniowie kl. IIa i kl. III wzięli udział w Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie. Gości powitała Pani Marzena Małek- Dyrektor Biblioteki Publicznej. Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Miejskiej- pani Elżbieta Darka oraz Radna Halina Bonecka. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona występem. Świetna gra młodych aktorów dostarczyła widzom wspanialej rozrywki i zabawy, a czasami zmuszała do refleksji. Uczniowie jak zwykle fenomenalnie wcielili się w swoje role za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Otrzymali również pamiątkowe dukaty „radzymiry” wybite z okazji 535-lecia nadania praw miejskich,90 rocznicy „Cudu nad Wisłą” oraz 11 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Radzyminie. Dziękujemy pani Elżbiecie Ząbek i pani Natalii Jeleń za przygotowanie widowiska i scenografii oraz Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie wspaniałych kostiumów. Liczymy na dalszą pomyślną współpracę.

Jasełka kl.IIa i kl.III

  W dniach 21 i 22 grudnia wystawione zostały jasełka dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przygotowane zostały przez kl. II a i kl. III pod opieką pani Natalii Jeleń, pani Elżbiety Ząbek i pani Małgorzaty Pachuta.

Krętą dróżką do stajenki” wybrali się „niegrzeczni uczniowie”, pasterze i królowie. Na scenie pojawiły się również Anioły, Herod, Śmierć i Diabły. Tradycyjne sceny z Bożego Narodzenia zostały nieco uwspółcześnione. Zaskakujący scenariusz, barwne i oryginalne kostiumy, piękna dekoracja i przede wszystkim świetna gra młodych aktorów dostarczyła widzom wspanialej rozrywki i zabawy, a czasami zmuszała do refleksji. Wszystko to pomogło - choć na chwilę - przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa.

Mikołajki w kl.IIa

MIKOŁAJKI w kl.IIa

Jak co roku 6 grudnia przybył do naszej szkoły Mikołaj, ale nie od razu nas odwiedził. Zostawiał nam listy z zadaniami i wskazówkami, gdzie znajdziemy kolejne koperty. Dużo było przy tym zabawy i śmiechu. Niektóre zadania były trudne i wymagały skupienia. Gdy wykonalmy wszystkie Mikołaj pojawił się w drzwiach naszej sali. Przywitaliśmy go piosenką i dostaliśmy upominki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Każdy mógł powiedzieć Mikołajowi co chciałby znaleźć pod choinką. Mikołaj w tym roku był bardzo sprytny i zaskoczył wszystkich.nata

Uczniowie kl. II a
wych. Natalia Jeleń

Zapraszamy do galerii!

Andrzejki

  

   Z okazji Andrzejek Samorząd Uczniowski zamienił naszą szkołę w Krainę Magii. Czarownice pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W blasku świec lały wosk, wróżyły ze szpilek, z kart, z monet, z ręki. Zapewniły również wiele innych magicznych atrakcji. W czarodziejskiej atmosferze szybko mijał czas - wszyscy bawili się wspaniale. Andrzejki według tradycji są świętem obchodzonym tylko przez panny. Mniej było przy nich śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie odbiega się od tradycji - wróżą sobie wszyscy i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”.  Dziś przepowiednie traktowane są z przymrużeniem oka. Wróżby łączone są z konkursami i wesołą zabawą. Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń "Andrzejki" nie tracą na popularności.

opracowanie: Natalia Jeleń

Święto Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo

czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Od ponad stu lat misie dodają dzieciom otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością.

W naszej szkole bardzo hucznie obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Tego dnia wszyscy przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji:

  • wysłuchały historii pluszowego misia;

  • zaprezentowały swoje misie podczas Parady Misiów”;

  • obejrzeli prezentacje multimedialną Najsłynniejsze Misie Świata”;

  • wysłuchali opowieści o misiowych bohaterach”: Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Paddingtonie i wielu innych;

  • uczestniczyli w misiowych konkursach”: „wyjadanie miodku czyli małe co nieco”, „misiowa łapa”, „skok tygryska”, rysowali misie z zawiązanymi oczami;

  • uczyli się misiowych wierszyków”;

  • oglądali misiowe bajki”;

  • nauczyli się misiowego masażyku”;

  • śpiewali misiowe piosenki”;

  • odpowiadali na „misiowe zagadki”

Na zakończenie dzieci tańczyły przy "misiowej muzyce" na dyskotece.

Największym zaskoczeniem dla dzieci był list od Kubusia Puchatka, który podczas zabawy przyniósł listonosz. Miś napisał do dzieci wiele ciepłych słów a w załączniku przesłał słodki miodek.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III pod czujnym okiem wychowawcy. Prowadzili również wiele zabaw. Fenomenalnie wcielili się w swoje role. Gratulujemy!

Dziękuję pani Natalii Jeleń i pani Małgorzacie Pachuta za zorganizowanie po raz pierwszy w naszej szkole tak wspaniałej imprezy a pani Elżbiecie Ząbek i pani Agnieszce Matejak za włączenie się w pomoc.

Dyrektor Anna Madoń

 

Spektakl profilaktyczny pt.:"Być sobą"

 
21 października mieliśmy okazję po raz kolejny gościć w naszej szkole aktorów z krakowskiego teatru "Kurtyna", którzy przedstawili spektakl profilaktyczny pt. "Być sobą".
Główny bohater kolegował się z chuliganami, palił papierosy, nie uczył się i używał przemocy. Przez brak asertywności stracił zaufanie matki, przyjaciółki a trener wyrzucił go z drużyny.
Uczniowie kl. IV - VI
dowiedzieli się jak istotna jest umiejętność powiedzenia NIE, gdy inni namawiają nas do czegoś złego. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Wszystkim bardzo podobało się. Dziękujemy!

opracowanie: Agnieszka Matejak

Kabaret Humorek kl. IIa

Wesoły kabaret o tematyce zdrowotnej związany z projektem „owoce w szkole”, a także promujący zdrowy styl życia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" przygotowali uczniowie klasy II a pod kierunkiem pani Natalii Jeleń.

 

Opowieści snuła wesoła babcia namawiana przez swoją wnuczkę. Babcia była wesoła więc opowieści były pełne humoru. "I tak w Kabarecie Humorek z bajkami rozpruł się worek".   

 

 Dzieci wystąpiły w czterech odsłonach:
-"Królewna Śmieszka, która nie przestrzegała zasad higieny i krasnoludki-czyścioszki".
-"Jaś obżarciuch i Małgosia".
-"Owoce i warzywa", które wierszem i piosenką przekonywały dzieci jak ważne jest ich spożywanie.
-"Kopciuszek z brudną nóżką".  
Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali publiczności w jaki sposób trzeba dbać o zdrowie. Śmiechu było co niemiara. Na scenie pojawiły się krasnoludki, wiedźma, czarownik, owoce, warzywa, dobra wróżka i wiele innych barwnych postaci. Narrator przygotował owocowo-warzywne zagadki. Uczniowie poradzili sobie z nimi fenomenalnie. Okazało się, że mają ogromną wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Widzami byli uczniowie klas młodszych oraz wychowawcy.  Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor Anna Madoń. Pogratulowała młodym aktorom, którzy brawurowo wcielili się w swoje role i po raz kolejny udowodnili , że świetnie czują się na scenie. Przekonali wszystkich, że zdrowie to najcenniejszy skarb, dlatego troska o nie jest taka ważna. Po przedstawieniu wszyscy świetnie się bawili przy owocowych piosenkach i nauczyli się „tańca-wygibańca”.

 

Lekcja historii

                                                                                                          „Kto ty jesteś? – Polak mały.
                                                                                          Jaki znak twój? – Orzeł biały...”

W poniedziałek 14 listopada w naszej szkole kontynuowaliśmy świętowanie 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IIa, IIb, IV oglądali prezentację multimedialną. Godło, hymn, flaga, – czyli słów kilka o naszych symbolach narodowych. Nauczyciel historii pan Grzegorz Jeleń w bardzo ciekawy a zarazem zabawny sposób opowiadał o historii naszego państwa. Za pomocą barwnych slajdów wędrowaliśmy przez wieki poznając historię. Prezentacja wzbogacona była pieśniami patriotycznymi i pokazem replik naszych narodowych chorągwi z czasów króla Władysława II Jagiełły, bander Marynarki Wojennej, czy też bandery lotnictwa polskiego z czasów II Wojny Światowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć opowieści o herbie i fladze naszego miasta – Radzymina. Nasze spotkanie z historią zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

Natomiast uczniowie klas IV – VI brali udział w konkursie historycznym zatytułowanym „Drogi do Niepodległej”. Konkurs swym zakresem obejmował wiedzę o wydarzeniach z historii naszego narodu od roku 1772 (pierwszy rozbiór Polski) aż do roku 1921 ( zakończenie walk o ostateczny kształt naszych granic). Laureatami konkursu zostali: Krzysztof Kurek z klas IV, Sylwia Chmielewska z klasy V, Paulina Gajewska z klasy VI. Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną wręczone w czwartek 24 listopada.

Hołd wdzięczności …

Tym, co oddali swe życie za wolną i niepodległą Ojczyznę poświęcony był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy V oraz Zespołu Wokalnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie pod kierunkiem pani Magdaleny Kaczor. Wierszem i piosenką uczniowie przypomnieli zarówno te tragiczne, jak i radosne, przełomowe wydarzenia w dziejach Polski. Inscenizację uświetniły eksponaty związane z walką o niepodległość: wojskowe nakrycia głowy, szable oraz oryginalny karabin, udostępnione przez pana Dariusza Łobodę. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość „dotknięcia” fragmentu historii. Ciężar karabinu uzmysłowił trud i poświęcenie tych, co walczyli o Wolność Naszą i Waszą.

opracowanie: Magdalena Kaczor


Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni- pani Joanny Madejskiej - Oksiuta
uczestniczyli w pasowaniu na czytelnika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin

dnia 20 października 2011r. w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina.
Dzieci bawiły się doskonale. Uroczystość była świetnie przygotowana. To było niezwykłe wydarzenie dla uczniów i na pewno na długo zapisze się w ich pamięci.
Gratulujemy i dziękujemy organizatorom!

opracowanie: Joanna Madejska-Oksiuta

Uroczyste otwarcie PLACU ZABAW

Nowy, kolorowy i atrakcyjny plac zabaw mają do dyspozycji uczniowie naszej szkoły!

Jan Gawroński- Sołtys wsi Słupno i Rada Sołecka przekazali fundusze sołeckie na plac zabaw przy naszej szkole. Oficjalne otwarcie miało miejsce 13 października. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Jan Gawroński- Sołtys i pani Teresa Jóśk- Radna Słupna, uczniowie i rodzice. Ważnym elementem uroczystości było przemówienie pani Dyrektor Anny Madoń, która dziękowała sponsorom. Ksiądz Piotr Kluk  pobłogosławił i poświęcił nowe miejsce zabawy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał uczeń klasy pierwszej.

Na żądnych wrażeń czekają huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela i piaskownica. Jednak pamiętajmy, aby używać ich z głową i zachować zasady elementarnego bezpieczeństwa! Plac zabaw ma służyć maluchom, którzy tak długo czekali na swój kącik zabaw.

opracowanie: Natalia Jeleń

Ślubowanie klasy pierwszej

13 października był ważnym dniem w życiu pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci z klasy I "wzięły ślub ze szkołą" wkraczając na pokład okrętu. Uczniowie zaprezentowali własne umiejętności recytatorskie, wokalne, ruchowe oraz zjadły „truciznę” i zniewolili wszystkich pięknym uśmiechem. Nad przebiegiem konkurencji czuwali piraci Zuzia Rychlik i Ola Kaczor a uroczystość prowadziła Basia Kaczor. Majtkowie zdali egzamin na piątkę! Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała wszystkich na uczennicę/ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupnie. Zadowoleni pierwszoklasiści odebrali pamiątkowy dyplom, legitymację oraz rożek obfitości. Niech im w szkole słodko płynie czas! Rodzice i uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty. Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasie przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Część artystyczną przygotowała pani Joanna Madejska - Oksiuta - wychowawca klasy I. 

Spotkanie z policjantem

 Dnia 10 października odwiedził uczniów naszej szkoły  pracownik policji.
Spotkanie zorganizowała pani pedagog Agnieszka Matejak
 

Tematem spotkania uczniów z klas młodszych z policjantem była

"Bezpieczna droga z radami SpongeBoba".
Pani Wioletta Zychnowska specjalista do spraw prewencji opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. Dzieci odpowiadały na pytania podczas oglądania kolejnych etapów filmu edukacyjnego. 

Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa, które mówiły o:

Smile  prawidłowym przejściu przez jezdnię

Smile  niebezpieczeństwach grożących na drodze

Smile  wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe

Smile  konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy (z dala od jezdni)

Smile  dzieci dowiedziały się też, iż kierować samodzielnie rowerem po drodze publicznej mogą wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dokument ten można uzyskać w szkole, po ukończeniu 10 lat i zdaniu egzaminu z przepisów ruchu drogowego. W przeciwnym razie muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Z uczniami klas IV-VI pani policjant rozmawiała o:

 Smile  przemocy fizycznej i słownej,

Smile  kulturze osobistej,

Smile  systemie wartości,

Smile  wagarowaniu i jego konsekwencjach

Smile  niszczeniu mienia społecznego i własności kolegów,

Smile   konieczności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

Dziękujemy!

Święto Pieczonego Ziemniaka

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 0- III. Dzieci wysłuchały bajki o ziemniakach, poznały historię ziemniaka - skąd przybył do naszego kraju i jak stał się ulubioną potrawą Polaków.

Następnie uczniowie wybrali się na „wykopki” i konkurowali, która klasa zbierze więcej. Zebrane ziemniaki zawinięte w folię aluminiową zostały wrzucone do ogniska. Po wspólnych pląsach i śpiewach rozpoczęły się konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie „Ziemniaczek – cudaczek” a ich prace można było podziwiać na wystawie. Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, bo wszystkie prace były fantastyczne. Po głosowaniu wyłonione zostały 3 miejsca trzecie, 3 drugie i 3 pierwsze. Zwycięzcom gratulujemy! Po zakończeniu turnieju rozpoczęła się wspaniała ziemniaczana uczta. Pieczone tradycyjnie w ognisku były wprost przepyszne. Dzieci zajadały się ziemniakami i kiełbaskami na łonie natury, słuchając śpiewu ptaków. Zabawa udała się i chyba na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły.

                  

Organizatorkami pierwszej takiej imprezy w naszej szkole były panie: Natalia Jeleń, Małgorzata Pachuta i  Elżbieta Ząbek a w pomoc włączyli się pozostali wychowawcy. Częścią artystyczną zajęli się uczniowie klasy III i trzeba przyznać, że stanęli na wysokości zadania. Nad ogniskiem czuwali państwo Barbara i Marian Skarżyccy a ziemniaki dostarczyli nam państwo Ewa i Grzegorz Ślepowrońscy.

Serdecznie dziękujemy!

opracowanie: Natalia Jeleń

                                  

 

"Czerwony kapturek szuka księcia..." 22.09.11r.

22 września uczniowie klasy II a przedstawili inscenizację pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia..." (scenariusz Agnieszka Stawowska) w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie. Znana wszystkim baśń została uwspółcześniona. Czerwony Kapturek zamiast iść do babci umawia się z chłopakiem poznanym na czacie i rusza w podróż „przez siedem gór, siedem rzek, siedem dolin...” aby go odnaleźć. No i niestety nic dobrego z tego nie wynika. Bohaterka przedstawienia przeżywa wiele przygód, dzięki którym zaczyna rozumieć, że zawieranie znajomości przez internet bywa niebezpieczne.

W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Wiktoria Werelich. Narratorem był Mateusz Szczepanek. Wystąpili również: Wilk – Kacper Banaszek, Smok – Bartosz Ordyniak, Książę (właściciel smoka) - Mateusz Ślesik,Piękny Książę – Kacper Konikowski, Babcia – Natalia Kanon, Krzycząca Księżniczka – Aleksandra Wroczyńska, Książę (Żaba) – Kamil Ślepowroński, Śnieżka – Izabela Skowyrska, Wiedźma – Dominika Waś, Krasnoludek - Jakub Ślepowroński, zaczarowane drzewa – Bartłomiej Cieślak i Łukasz Talkowski.

Młodych aktorów i dekoracje przygotowała pani Natalia Jeleń.

ZAPRASZAMY DO GALERII!

Po kliknięciu na zdjęcie pokaże się informacja o przedstawieniu i zdjęcia,które zostały zamieszczone na stronie Biblioteki Miejskiej MiG Radzymin.

Informacja o wydarzeniu również na stronie radzymin24info http://www.radzymin24.info/aktualnosci/czerwony-kapturek

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA