2010/2011 r.

Akademia na cześć Jana Pawła II

Dnia 13 czerwca przypadała rocznica kolejnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Radzyminie. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 2 w Słupnie zorganizowano akademię upamiętniającą to niezwykle ważne w dziejach naszej gminy wydarzenie.
Uroczystość zatytułowaną „Jan Paweł II na wesoło” przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem pana Pawła Małyszki.
    Rozstrzygnięto także szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II, przygotowany w kategorii klas III-VI.
Wyniki konkursu:
miejsce I   - Paulina Gajewska z kl. V,
miejsce II  - Sylwia Chmielewska z kl. IV
miejsce III - Hubert Klimek z kl. IV.

opracowanie: Justyna Smoczyńska

Dzień Dziecka

1czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W ten szczególny dzień  przygotowano dla dzieci wiele konkursów i niespodzianek. Imprezę zorganizowała p. Małgorzata Pachuta i p. Natalia Jeleń. Pani Dyrektor rozdała wszystkim cukierki na miły początek. Dzieci miały do pokonania tor przeszkód. Odbył się bieg w workach, przeciąganie liny, zabawy ruchowe przy muzyce oraz mecz towarzyski, któremu sędziował p. Paweł Małyszka. Slalom z butelkami przygotowała p. Justyna Smoczyńska. Największą atrakcją była czekoladowa fontanna, w której dzieci mogły zanurzać truskawki przygotowana przez p. Małgorzatę Pachutę.
Dzieci w prezencie z okazji swojego święta dostały piękne, kolorowe piłki plażowe i ringo, które nasza szkoła otrzymała od firmy "Soraya". Zabawa była bardzo udana.
Serdecznie dziękujemy!

opracowanie: Natalia Jeleń

Kocham Cię Mamo!

 Jest taki dzień … Dzień wyjątkowy, w którym wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości, to 26 maja – Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy I -III  przygotowali uroczystość pod hasłem "Kocham Cię Mamo" dnia 27 maja. Dużo wcześniej wręczyli mamom zaproszenia i w tajemnicy przed nimi uczyli się swoich ról, wykonali prezenty i pisali życzenia. Programy artystyczne przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami a całą oprawą uroczystości zajęła się pani Elżbieta Ząbek.

W tym szczególnym dniu, w odświętnych strojach i z uśmiechami na twarzach dzieciaki zaprezentowały programy artystyczne za co otrzymywały ogromny aplauz. Nie zabrakło żadnej mamy! To niezapomniane, wzruszające przeżycie dla jednej jak i drugiej strony. Mamy miały też zadanie do wykonania. Musiały rozpoznać siebie na portrecie wykonanym przez swoje dziecko. Ubaw był przy tym po pachy, ale nawet im się to udało. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

opracowanie: Natalia Jeleń"Wielkanoc z jajem"

"Są takie święta raz do roku co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku i w naszych sercach radość trwa".

W takim radosnym i wiosennym nastroju przebiegało świąteczne przedstawienie pt. "Wielkanoc z jajem". Przedstawienie opracowała i przygotowała wraz z uczniami kl.I a p. Natalia Jeleń.

Dzieci poprzebierane w barwne stroje w zabawny sposób przedstawiały zwyczaje wielkanocne. W pierwszej scenie wystąpiły gdaczące na grzędach kury i białe jajeczko, które stało się pisanką. Następnie pisanki kłóciły się, która z nich jest ładniejsza. Na końcu na scenie pojawili się "dyngusiarze" z kogucikiem. We wszystkich scenach pojawiał się zajączek, który składał życzenia, rozdawał prezenty i próbował rozwiązać konflikt pisanek. Mali artyści zaprezentowali swoje talenty przed rodzicami a następnego dnia przed uczniami z kl. 0-III i nauczycielami.

opracowanie: Małgorzata Pachuta


Powitanie wiosny

Tradycją w naszej szkole jest wspólne organizowanie Pierwszego Dnia Wiosny. 21 marca, pod hasłem "Wiosenko, wiosenko, zielona panienko, przybywaj z daleka, już dłużej nie zwlekaj",  wszyscy uczniowie wyruszyli na pochód ulicami Słupna i Sierakowa, aby powitać wiosnę. Dzieci ubrane w kolorowe stroje z kwiatami w rękach maszerowały śpiewając wiosenne piosenki. Po powrocie na teren szkoły każda klasa zaprezentowała krótki program artystyczny związany z wiosną. Następnie "Marzanny" zostały wrzucone do ogniska i w ten sposób uroczyście i z humorem "odwołaliśmy zimę".

opracowanie: Justyna Smoczyńska


Bal karnawałowy

W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w zorganizowanym balu karnawałowym. Dzieci przebrane za różne barwne  postacie tańczyły do utraty tchu. Wodzirej prowadził zabawę brawurowo. Dzieci podążały tanecznym szlakiem Koziołka Matołka w rytm znanych hitów. Były różne konkursy i pląsy. Impreza była przednia tylko szkoda, że czas tak szybko mijał. Balową dekorację sali przygotowała p. Magdalena Kaczor i p. Natalia Jeleń.

opracowanie: Magdalena KaczorWystępy w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie

W dniu 15.01.2011 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności, przedstawiając współczesne Jasełka w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie. Akcja rozgrywała się w "hipermakecie" i pokazywała, że ludzie w dzisiejszym czasach zapominają o tym co najważniejsze. Inscenizacja przygotowana przez p. Pawła Małyszkę spodobała się licznie zgromadzonym widzom, a uczniowie z kl. V i VI, na deskach "prawdziwej" sceny, wzbudzili żywe reakcje publiczności i zostali nagrodzeni długimi oklaskami. Występ wzbogaciły kolędy i pastorałki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Wokalnego prowadzonego przez p. Magdalenę Kaczor.Współczesna wersja Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 22 grudnia
uczniowie klasy V i VI 
przedstawiły ciekawą inscenizację Jasełek,
zatytułowaną "Hipermarket".

   Przedstawienie jest obrazem współcześnie obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia i swego rodzaju parodią na obecne priorytety Polaków. Wśród kilkunastu scenek możemy zobaczyć m.in. diabły posługujące się sprawnie technologią multimedialną, małżeństwo zasypujące pociechę prezentami, aby nie zadawało pytań o sens życia, małego tyrana Pawełka, wychowywanego
"bezstresowo". Uczniowie okazali się być doskonałymi aktorami, wzbudzając żywe zainteresowanie i szczery śmiech wśród zgromadzonych młodszych i starszych widzów.

Reżyserem przedstawienia był pan Paweł Małyszka, całość została doskonale wzbogacona kolędami, wykonywanymi przez chór szkolny pod kierunkiem pani Magdaleny Kaczor, natomiast piękną dekorację wykonała pani Natalia Jeleń.

"Ta, co nie zginęła"


W przeddzień kolejnej, 92 rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI.
Ślubowanie pierwszoklasistów

"JESZCZE WCZORAJ PRZEDSZKOLAKI,
A DZISIAJ PIERWSZAKI".

Pod takim hasłem dnia 15 października o godzinie 15.00 odbyło się ślubowanie uczniów z klasy Ia i Ib. Dzieci pod opieką wychowawczyni pani Natalii Jeleń, pani Justyny Smoczyńskiej i pani Małgorzaty Pachuty zaprezentowały część artystyczną ślubowania. Niespodziewanie na sali pojawiła się Zła Wróżka i niewiele brakowało, aby ślubowanie zostało odwołane. Sytuacje uratowała Dobra Wróżka, która obiecała zdjąć klątwę jeśli dzieci wykażą się wiedzą i umiejętnościami godnymi pierwszaków. Dzieciaki obroniły się na medal i mogliśmy przejść do części oficjalnej. Pierwszaki z uniesioną dłonią zgodnym chórem uroczyście ślubowali:

"Będę starał się być dobrym i uczciwym uczniem. Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły. Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i kolegów. Będę kochał swoją Ojczyznę."

Po przysiędze Pani Dyrektor Anna Madoń dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem. Następnie uczniowie dostali pamiątkowe upominki i dyplomy. Rodzice zaprosili uczniów i nauczycieli na poczęstunek.  Było to wielkie przeżycie dla uczniów i ich rodziców oraz wychowawców klas.

W organizacji ślubowania pomogły również uczennice z kl. VI - Dominika Konikowska i Natalia Pakuła i z kl. V Barbara Kaczor, Aleksandra Tworek i Paulina Gajewska.

Serdecznie dziękujemy!

opracowanie: Natalia Jeleń

"Ku czci poległych"


W piątek 17 września na cmentarzu poległych w Radzyminie zgromadzili się uczniowie i wychowawcy z radzymińskich szkół, aby uczcić 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczął ks. Stanisław Kuć modlitwą za poległych. Następnie uczniowie z klasy V i VI naszej szkoły przedstawili program przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Cholewy i pani Magdaleny Kaczor. Po uroczystości uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach poległych. Na zakończenie wypuszczono 150 gołębi na znak pokoju.

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA